Jeżeli szukasz kreskówki, serialu, filmu to napisz tu. Chętnie pomogę:-)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
uglyboy

Szukam tytułu filmu z kategorii "głupkowata" komedia ;] Kilka lat temu leciał na tvn turbo bodajże. Jedyną sceną jaką pamiętam był przyjazd policjantów na miejsce zbrodni. Po oględzinach okazało się, że jedyną poszlaką był odcisk palca znajdujący się na drzwiach stodoły. W tym momencie ujęcie pokazywało odcisk palca na tych drzwiach, mający z 2-3 metry wysokości. Wydaje mi się, że tytuł miał coś z owcą związanego, ale tym się nie sugeruj, mogę się mylić. Z góry dzięki za chęci :)

uglyboy

Leciał sobie kiedyś na TV4 taki serial science fiction o wojskowym pilocie, który znikł w rejonie Trójkąta Bermudzkiego i niespodziewanie wrócił po kilku latach, oczywiście z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Pamiętam, że po powrocie umiał on m.in dotykiem hakować komputery. Wie ktoś, co to była za produkcja?

Capitano_S

Może chodzi o Przybysza: http://www.filmweb.pl/serial/Przybysz-1997-107638

uglyboy

Tak, to ten serial. Wielkie dzięki :)

uglyboy

Szukam filmu, jednak znam tylko mały zarys fabuły. Film opowiada historię matki, pochodzenia muzułmańskiego, która wychowuje swoje dziecko, gdzieś w Europie, a następnie postanawia odwiedzić swój dawny kraj (islamski). Tam wg jakiegoś prawa odbierają jej dziecko, które skończyło bodajże 7 lat. To dziecko odebrał chyba ojciec.

House9413

Może to Tylko razem z córką http://www.filmweb.pl/film/Tylko+razem+z+c%C3%B3rk%C4%85-1991-104633 choć tu matka jest z Ameryki

uglyboy

Wiem ze juz dawno to pisałeś ale cóż:
Kiedyś oglądałam taka bajkę i ona trwała ok 1h:
Był taki królik/zając i miał oklapniete uszko. Miał trochę grubszego przyjaciela królika/zająca. Ten z oklapnietym uszkiem miał rodzeństwo i musiał się nimi opiekować. Był tam też taki zły ogrodnik. Coś mi się kojarzy ze oni mieli wyruszyć w podróż do "zanzibaru" (nie wiem jak się pisze, napisałam tak jak się czyta) Nie pamiętam dokładnie ale te bardziej szczegółowe wymieniłam :) wiem ze może nie odpowiesz bo napisałeś to 7 miesięcy temu, ale ta bajka była moją ulubioną kiedyś i chciałabym ją obejrzeć!
Dziękuję :)

Nika88808

Coś jakbym kojarzył, ale nie mogę namierzyć. A czy animacja mogła być podobna do tej z "Magic Adventures of Mumfie" ? Ale tam widzę słonia i stracha na wróble, a nie ma królików.

Nika88808

Nowe przygody królika Psotnika

uglyboy

witam, od lat mam zagwostkę co do serialu który oglądałem w dzieciństwie 86-90, pamiętam że serial przygodowo- podróżniczy, biały statek, młody chłopiec(blondyn) i profesor, i scena profesor szuka w potoku samorodka, mówi że tu kiedyś znaleźli wielki jak pięść, oraz scena w której łapią ich ludożercy (?) i już mają ich zabić ale gdy ściągnęli profesorowi koszulę ukazał się im tatuaż zrobiony kilka odcinków wcześniej, i dzicy upadli na twarz, uznając go za boga.
Drugi serial, troszkę późniejszy,ale pamiętam mniej, przerażał mnie, leciał na feriach, pamiętam tylko galaretę w morzu, która wciągała ludzi, i starszego gościa który machnięciem ręki powodował że ludzie zapominali o złych rzeczach, wydaje mi się że serial australijski, z góry dziękuję ;)

reynewan79

Serialu nie oglądałem, ale może to być dobry trop. Podam "dla wykluczenia" :
http://www.filmweb.pl/serial/Zaginiony+świat-1999-103912

underground73

dzięki wielkie, niestety to nie ten, to seriale dużo wcześniejsze, ten pierwszy widziałem jeszcze w latach 80 tych.

underground73

Jeeeest !!! mam ten drugi serial! to UNDER THE MOUNTAIN !!!

uglyboy

Szukam filmu, który oglądałam jakieś 10 lat temu. Czasy średniowiecza, był król, który nie mógł mieć dzieci, ale by zachować ciągłość rodu i nie dać dojść do władzy swojemu (chyba) bratu postanowił jechać do jakiejś podległej wioski i zabrał stamtąd małą dziewzynkę, która później została wychowana na dworze na następczynię tronu. Co to za film? Będę wdzięczna za odpowiedź.

wildchildbigsmile

Księżniczka i żebrak?

Christine888

Tak, to chyba to! Wielkie dzięki! Myślałam, że już nigdy się nie dowiem, co to był za film.

wildchildbigsmile

Proszę bardzo:)

uglyboy

Wiesz może , jakie seriale animowane leciały w nocy na Viva ?

Natalia960

O 22 puszczali Futuramę z tego co pamiętam.

uglyboy

Nie , nie chodziło mi o futurame :)

Natalia960

A to był Polski, zagraniczny? Coś pamiętasz?

uglyboy

Raczej zagraniczne

użytkownik usunięty
Natalia960

nie był to czasem kapitan bomba?

Nie , to nie to

użytkownik usunięty
Natalia960

leciał tam też kiedyś " tysiąc złych uczynków"

Nie chodziło mi o ten :)

Natalia960

Napisz coś o nim więcej

uglyboy

Widziałam tylko kawałek tego serialu , były tam jakieś postacie na jakimś biwaku w lesie czy na czymś , chyba ten las się palił czy coś w tym stylu

Natalia960

Ale on jest pomocny ;-)

Muminek2014

może chodzi o włatców móch ?

http://www.filmweb.pl/serial/W%C5%82atcy+m%C3%B3ch-2006-367031

uglyboy

Heja. Krótkometrażowy prawdopodobnie francuski. Leciał jakoś na święta na polsat news. Zdążyłem zobaczyć tylko kawałek. Poruszany jest tam motyw samotności. Jakiś mężczyzna mieszkający na lotnisku (?) rozstawia dookoła tekturowe postacie ludzi, którzy wykonują jakieś czynności. Ten Pan jest koło 40, grubszy i w okularach. Tyle wiem. Z góry dziękuję za pomoc :)

użytkownik usunięty
uglyboy

Cześć. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pewien film, komedia? Nie pamiętam tytułu ani aktorów tam grających, jedynie kilka urywków. Film chyba z lat 90-tych. o jakimś kolesiu co od urodzenia miał w pewnym sensie szczęście, wygrał na jakiejś loterii ale chciał oddać ten los jakimś gangsterom by spłacić długi rodziny. Inne szczegóły np gdy odprowadzał dziewczynę dostał nożem, dzięki temu będąc w szpitalu wykryto przy okazji że ma chyba nowotwór i szybko wyleczyli,, jak pisałem miał zawsze takie szczęście w nieszczęściu. Cała ta historia dzieję się chyba w zimie w jakiejś być może włoskiej dzielnicy? Na końcu filmu facet myśli że oddał ten kupon gangsterom ale rodzina zrobiła jakąś mistyfikację i jakoś wszystko się dobrze skończyło. Chciałbym wrócić do tego filmu raz jeszcze, był bym wdzięczny.

użytkownik usunięty

W tym filmie był jeszcze właśnie taki moment jak ten gość z dala widzi jak jego znajomy oddaje ten kupon z loterii gangsterom którzy siedzą w aucie. Widzi jak przez okno ich samochodu coś im daje a tak naprawdę gość życzy im tylko wesołych świąt, czy jakoś tak? Był tam potem taki dialog tego bohatera do ojca ; oddałem im kupon, a ojciec z uśmiechem nie oddałeś a syn że właśnie oddałem i potem cała sprawa się wyjaśnia że wszystko było ustawione. Wysilcie swoje tęgie umysły a zwłaszcza ci starsi filmwebowicze, bo ja już więcej nic nie wymyślę, a coraz bardziej mnie to nurtuje :)

użytkownik usunięty

ok już mam :)

użytkownik usunięty
uglyboy

Witam,

szukam bajek anime z lat 80-90 w stylu "Małej księżniczki" tylko i wyłącznie w języku polskim. Znalazłam kilka na yt np. "Pollyanna", ale nic po polsku :(
Poza tym "Mała księżniczka" była w latach 90 puszczana w tv w odcinkach (działo się w nich więcej niż w wersji, którą można teraz znaleźć), czy gdzieś te odcinki znajdę?
Szukam też animacji właśnie w tym samym stylu, gdzie chodził latarnik i zapalał latarenki (taki był początek lub koniec bajki).

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Nie kojarzę tego latarnika dokładnie, może to była "Latarnia Solusia" ?

użytkownik usunięty
underground73

kurczę niestety nie, animacja jak mała księżniczka i poza tym podobna dość bajka, z takim fajnym przesłaniem właśnie. ajj, jakie te bajki piękne były, chciałabym je córce pokazać jak trochę podrośnie. znalazłam też pierwszy odc bajki "candy candy", czy ktoś wie czy w ogóle i gdzie znajdę resztę?

uglyboy

Hej poszukuję serialu i programu dla dzieci z dzieciństwa. Oba z nich były emitowane ok 2003-2009, może później.

Pierwszy to serial fantastyczny dla młodzieży. Emitowany na tvp 1 lub tvp 2. Produkcji zagranicznej, myślę, że brytyjskiej. Pamiętam, że głównymi bohaterami było rodzeństwo, które podróżowało z czasie za pomocą jakby łodzi. (miała kształt pięcio, lub sześciokąta). Mam jeszcze w pamięci motyw jakieś wyroczni, do której się zwracali (to wyglądało trochę jak brama, czy coś w tym stylu). Szczególnie dokładnie pamiętam odcinek kiedy przenieśli się w czasy średniowieczne ( sądząc po strojach - peruki, wielkie dekoracyjne suknie), gdzie dorośli utracili możliwość rozmnażania się :D nie było w tym świecie dzieci, więc ludzie budowali roboty. Kiedy to rodzeństwo się tam pojawiło dorośli handlowali nimi, bo każdy chciał mieć prawdziwe dziecko. I to chyba tyle :P Emitowany był chyba ok. godz 14-15 w tygodniu.


A program dla dzieci też brytyjski, albo amerykański. Teraz nie do końca wiem jak to opisać haha :D to była taka ciężarówka, w której mieszkały takie stworki - jakby pacynki. tzn to nie było animowane tylko ktoś nimi poruszał. Wnętrze tej ciężarówki było różowe, były tam jakieś rury czy trąbki nie pamiętam. Chodziło o to, że dzieci przysyłały do nich filmiki prosząc o pomoc. I wtedy ta ciężarówka do nich jechała, a te stworki pomagały. I pamiętam, że często śpiewały piosenkę właśnie we wnętrzu tej ciężarówki. Wydaje mi się, że oglądałam to na tv 4 , ale nie jestem pewna. I to leciało chyba dokładnie o 15.

Zna ktoś może tytuły? :)

bestone_fw

Mam już pierwszy tytuł - "W krainie władcy smoków" :)

bestone_fw

Drugi tytuł to może "Hoboczaki" ? Nie mam aż takiej pamięci, ale trochę się zgadza.
http://www.filmweb.pl/serial/Hoboczaki-2001-551191
Trochę pasują też "Fraglesy", ale raczej to pierwsze.
http://www.filmweb.pl/serial/Fraglesy-1983-168609

underground73

To na pewno były "Hoboczaki" :)

uglyboy

Szukam komedii romantycznej chyba z kat 80

barkaretka07

O romantycznych listach przepisywanych przez przyjaciółkę bo pierwotną wersja ich jest bez sensu

barkaretka07

Na koniec ona odpływa statkiem on skacze do wody tytuł cos w rodzaju na zawsze

uglyboy

Witam, szukam francuskiego dramatu.
Przedział lat w którym powstał to 2011-2014.
Główne wątki które pamiętam to młody facet poznaje kobietę której rekin odgryzł chyba nogi i zaczyna się z nią spotykać.
Potem zaczyna uprawiać boks zawodowo,jego młody kuzyn wpada pod lód w jeziorze i rozbija go ręką po czym doznaje kontuzji i nie potem jest kierowcą tirów.
Pozdrawiam.

cante1983

Cześć.

W ostatniej fantastyce, znaczy w numerze lutowym, w wywiadzie z panem Bagińskim pada z jego ust tytuł nowego serialu sf "Ekspansja", ponoc świetnego, produkowanego przez to samo studio, które ma nakręcić "Wiedźmina", a wczesniej było znane choćby z "Mumii". Nigdzie nie mogę znaleźć o tym serialu informacji... słyszał o nim kto?

Pozdrawiam

nonpossumus

https://pl.wikipedia.org/wiki/The_Expanse leci na SyFy. Zobaczymy jaki będzie ten wiedźmin bo to, ze będzie lepszy od poprzednika to prawie pewne. Pisz w odp. na mój post następnym razem.


Pozdrawiam

uglyboy

Dzięki za odpowiedź :)

cante1983

RustandBone :) http://www.filmweb.pl/film/Rust+and+Bone-2012-653607

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones