"Contagion - Epidemia strachu" od dziś na Blu-ray i DVD

  • Informacja nadesłana
  • DVD/Blu-ray, Filmy
"Contagion - Epidemia strachu" najnowszy film Stevena Soderbergha autora kultowej trylogii "Ocean's...", debiutuje na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films już 2 marca 2012 roku.

plansza CONTAGION_625.jpg


Kiedy Beth Emhoff (Gwyneth Paltrow) wracała ze służbowej delegacji z Hongkongu do swojego domu w Minneapolis była przekonana, że ból głowy i katar są wynikiem przeziębienia, które przejdzie po kilku dniach leżenie w łóżku. Niestety, 48 godzin później Beth leżała martwa w szpitalu, a lekarze musieli poinformować jej męża (Matt Damon), że nie mają pojęcia na co zmarła jego żona.

Wkrótce inne osoby zaczynają skarżyć się na podobne dolegliwości. Wirus, którego pierwsze objawy przypominają grypę w ciągu kilkudziesięciu godzin powoduje wylew krwi do mózgu i śmierć. Liczba ofiar rośnie lawinowo, a kolejne ogniska choroby wybuchają w Chicago, Londynie, Paryżu i Azji. Wybucha pandemia.

W amerykańskim ośrodku zajmującym się kontrolą chorób i profilaktyką lekarze walczą z czasem by rozpracować kod nowego wirusa a następnie opracować skuteczną szczepionkę przeciwko niemu. Niestety, wciąż są dalecy od sukcesu a rosnąca liczba zachorowań zmusza ich do wprowadzenia w całym kraju specjalnych procedur na czas pandemii. Na pierwszą linię wirusowego „frontu” zostaje wysłana młoda dr Erin Mears (Kate Winslet), której pracę nadzoruje zastępca dyrektora CDC Ellis Cheever (Laurence Fishburne).

W walkę z wirusem zaangażowana zostaje również Światowa Organizacja Zdrowia, której przedstawicielka dr Leonora Orantes (Marion Cotillard) jedzie do Chin by ustalić źródło pochodzenia choroby.

Jednak nie wszyscy walczą z wirusem. Są również i tacy, którzy chcą na nim zarobić. Jednym z takich ludzi jest wpływowy bloger Alan Krumwiede (Jude Law) twierdzący, istnieje skuteczny lek na wirusa, a przeciwko jego dopuszczeniu na rynek przeciwne są potężne koncerny farmaceutyczne. Jego spiskowe teorie znajdują miliony zwolenników na całym świecie wywołując pandemię paranoi i strachu równie groźną co sama choroba.

Wydanie DVD:
Dodatek specjalny: Epidemia Strachu: Jak wirus zmienia świat  

Wydanie Blu-ray:
Rzeczywistość epidemii strachu
Tropiciele wirusa
Epidemia Strachu: Jak wirus zmienia świat

zobacz też: