"Emigracja": CANAL+ ekranizuje książkę Malcolma XD. Tomasz Włosok w obsadzie

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Emigracja%22%3A+CANAL%2B+ekranizuje+ksi%C4%85%C5%BCk%C4%99+Malcolma+XD.+Tomasz+W%C5%82osok+w+obsadzie-147314
"Emigracja": CANAL+ ekranizuje książkę Malcolma XD. Tomasz Włosok w obsadzie
źródło: Materiał nadesłany
W tym tygodniu ruszyły zdjęcia do nowego serialu CANAL+ Polska "Emigracja", którego scenariusz oparty jest na bestsellerowej powieści Malcolma XD pod tym samym tytułem. Główne role grają Tomasz Włosok ("Kruk", "Jak pokochałam gangstera") i  Michał Balicki ("Planeta Singli. Osiem historii").   

"Emigracja": o czym opowiada książka Malcolma XD?"Emigracja" to historia młodego, nieco szalonego chłopaka, który zaraz po skończeniu liceum decyduje się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Celem tej podróży nie jest tylko chęć „dorobienia się”, ale przede wszystkim spotkanie z wielkim światem, który z małomiasteczkowej perspektywy wydaje się niezwykle fascynujący. Główny bohater jest bowiem, jak często podkreśla, mieszkańcem miasta o liczbie mieszkańców 10000-19999.   

Książka Malcoma XD w charakterystyczny, tzw. "pastowy" sposób mówi o jednym z najważniejszych polskich zjawisk społecznych ostatnich dekad. To również opowieść o dorastaniu w powiatowej Polsce, obfitującej w totalnie zaskakujące i czasami absurdalne przygody na trasie z Polski do Londynu i w samej Wielkiej Brytanii.     


"Emigracja": kto wyreżyseruje serial na podstawie książki?"Emigracja" to oparta na moich losach historia o tym, jak na rzeczonej emigracji nie tylko nie dać się zabić, ale i nauczyć się życia. Można by stwierdzić, że żyć każdy jakoś tam umie, ale gdy trafia się z "Dni Agrestu" w małym mieście w Polsce centralnej do Londynu, gdzie są inne zwyczaje, kultury, wyznania i idee, to swoje pomysły na życie trzeba przewartościować. Pomagają w tym poznani po drodze romscy handlarze kamperami, tirowcy, squattersi, rosyjscy oligarchowie, rodzina królewska i recydywiści ukrywający się na wyspach przed polskim wymiarem sprawiedliwości — przy których to akurat człowiek zamiast życia uczy się raczej jak nie zginąć – mówi Malcolm XD, autor książki i współscenarzysta "Emigracji".

W "Emigracji" urzekło mnie to, że to nie tylko przezabawna i trochę łotrzykowska historia o perypetiach głównego bohatera i jego przyjaciela. Pod fasadą historii śmiejącej się z naszych rodaków za granicą kryje się błyskotliwa analiza polskiej prowincji i społeczności emigrantów w Wielkiej Brytanii, pokazująca jak wygląda obecny tygiel narodów w Europie
– dodaje Łukasz Kośmicki ("Klangor", "Ukryta gra"), reżyser i współscenarzysta serialu.

Zdjęcia do "Emigracji" mają być realizowane w Polsce i Londynie. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym - Dorota Kośmicka.

Premiera wiosną 2023 roku.