Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Gwiezdne+wojny%22%3A+b%C4%99dzie+nowa+trylogia+i+aktorski+serial-125728

"Gwiezdne wojny": będzie nowa trylogia i aktorski serial

  • Deadline
  • autor: mp
  • Seriale, Filmy
Będzie kolejna trylogia osadzona w świecie "Gwiezdnych wojen". Taką informację na spotkaniu z inwestorami ogłosił szef koncernu The Walt Disney Co. Bob Iger. Nie podano na razie żadnych dat. Można jednak spodziewać się, że studio liczy na film w ciągu roku-dwóch lat od premiery dziewiątej części "Gwiezdnych wojen".

rogue-one-darth-vader-ending-scene.jpg


Pieczę nad nową trylogią studio powierzyło Rianowi Johnsonowi, czyli reżyserowi "Ostatniego Jedi". Według portalu StarWars.com ma on być też scenarzystą i reżyserem pierwszej części. Producentem trylogii będzie z kolei stały współpracownik Johnsona Ram Bergman.

O nowej trylogii wiemy jedynie tyle, że nie będzie bezpośrednio związana z historią klanu Skywalkerów. Zamiast tego mamy poznać zupełnie nowy zakątek galaktyki i oglądać przygody nieznanych dotąd bohaterów.

Na tym jednak nie koniec informacji dotyczących "Gwiezdnych wojen". Po latach krygowania się Disney w końcu oficjalnie ogłasza, że powstanie pierwszy aktorski serial osadzony w tym świecie. Jego premiera wyznaczona została na rok 2019.

O tym projekcie nie wiemy nic. Powstaje on na potrzeby platformy streamującej, którą Disney ogłosił już jakiś czas temu. Koncern liczy, że serialowe "Gwiezdne wojny" zadziałają podobnie jak "Star Trek: Discovery", którego premiera spowodowała znaczący wzrost użytkowników platformy stacji CBS – CBS All Access. Podobnie postępuje Warner Bros., które na potrzeby swojej platformy przygotowuje aktorski serial "Titans" inspirowany komiksami o Młodych Tytanach.

Na platformie Disneya zobaczymy również serialowe wersje "Potworów i spółki" oraz "High School Musical".

3 21

zobacz też: