"Jak wytresować smoka 3" przełożone na 2017

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Jak+wytresowa%C4%87+smoka+3%22+prze%C5%82o%C5%BCone+na+2017-107046
DreamWorks Animation i Fox opóźniły datę premiery "Jak wytresować smoka 3". Film wejdzie do kin 9 czerwca 2017 roku. Pierwotnie miał pojawić się już w 2016.


Przyczyny decyzji nie są znane. DreamWorks i Fox ogłosiły jednak z dumą, że druga część przygód Czkawki i Szczerbatka przekroczyła już próg 600 milionów dolarów wpływów z całego świata i jest najbardziej kasową animacją tego roku. "Jak wytresować smoka 2" zarobił 174 miliony dolarów w USA i 426 milionów poza granicami Stanów.

Twórcy drugiej części serii będą pracować również przy trzeciej. Całość napisze i wyreżyseruje Dean DeBlois, produkcją zajmie się Bonnie Arnold, a w obsadzie znów pojawią się Jay Baruchel (Czkawka), America Ferrera (Astrid) i Cate Blanchett (Valka).

Bohaterem  "Jak wytresować smoka" jest nastoletni Wiking, Czkawka, mieszkający na wyspie Berk, gdzie walki ze smokami są codziennością. Zbliża się właśnie czas inicjacji i jedyna szansa na udowodnienie plemieniu i ojcu swojej wartości. Wkrótce jednak nastolatek zaprzyjaźnia się ze Szczerbatkiem, smokiem rzadkiej rasy Nocna Furia, a cały jego świat staje na głowie.