"Johnny" liderem polskiego box office'u. Ponad 100 tysięcy biletów sprzedanych na film o księdzu Kaczkowskim

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Johnny%22+liderem+polskiego+box+office%27u.+Ponad+100+tysi%C4%99cy+bilet%C3%B3w+sprzedanych+na+film+o+ksi%C4%99dzu+Kaczkowskim-147866
"Johnny" liderem polskiego box office'u. Ponad 100 tysięcy biletów sprzedanych na film o księdzu Kaczkowskim
"Johnny" na pełnej petardzie podbija kina i serca widzów! Film w reżyserii Daniela Jaroszka, który w regularnej dystrybucji jest od piątku, zobaczyło już 100 558 osób. Wynik ten zapewnił polskiej produkcji pierwsze miejsce w zestawieniu box office.  

"Johnny" hitem polskich kin"Johnny” premierę miał podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, gdzie zdobył aż cztery nagrody, w tym tę przyznawaną przez publiczność. Wyróżnieni zostali także Piotr Trojan (główna rola męska), Marta Stalmierska (debiut aktorski, również za film "Apokawixa") oraz Dawid Ogrodnik (Złoty Kangur – nagroda australijskich dystrybutorów filmowych).

Film Jaroszka to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.


"Johnny" z audiodeskrypcjąDbając o komfort wszystkich widzów, dystrybutor "Johnny'ego" zaplanował również seanse w kinach posiadających system AudioMovie, co umożliwia wyświetlanie filmu z audiodeskrypcją. Są to: Kino Pod Baranami w Krakowie, Kino Światowid w Katowicach, Kino Światowid w Elblągu, Wadowickie Centrum Kultury, Kino Janosik w Żywcu, Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Kino Helios w Sosnowcu, Kino Muza w Poznaniu, Kinoteka – Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu, BeCeK w Bytomiu, Kino Kryterium w Koszalinie.

Zobacz rozmowę Łukasza Muszyńskiego z Dawidem Ogrodnikiem o pracy nad rolą w filmie "Johnny"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones