"Mother Mary": Anne Hathaway i Michaela Coel w nowym filmie twórcy "Zielonego rycerza"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Mother+Mary%22%3A+Anne+Hathaway+i+Michaela+Coel+w+nowym+filmie+tw%C3%B3rcy+%22Zielonego+rycerza%22.+Realizuje+studio+A24-150019
"Mother Mary": Anne Hathaway i Michaela Coel w nowym filmie twórcy "Zielonego rycerza"
źródło: Getty Images
autor: Jemal Countess
Anne Hathaway i Michaela Coel zagrają główne role w "Mother Mary", nowym filmie twórcy "Zielonego rycerza" i "Ghost Story" Davida Lowery'ego. Obraz powstaje dla studia A24.

"Mother Mary": o czym opowie film?Projekt zapowiadany jest jako epicka w skali popowa historia miłosna, której bohaterkami będą fikcyjna gwiazda muzyki (Hathaway) oraz legendarna projektantka mody (Coel).

Lowery wyreżyseruje "Mother Mary" według własnego scenariusza. Piosenki, które usłyszymy w filmie, skomponują Jack Antonoff i Charli XCX, z kolei muzykę ilustracyjną napisze Daniel Hart.

GettyImages-1438789868.jpg Getty Images © Jeff Spicer


Lowery, Hathaway, Coel: skąd ich znamy?"Mother Mary" to trzeci po "Zielonym rycerzu" i "Ghost Story" wspólny projekt Lowery'ego i A24. Przypomnijmy, że filmografię reżysera zamyka widowisko "Piotruś Pan i Wendy", które zadebiutuje na Disney+ 28 kwietnia.

Anne Hathaway od ponad dwóch dekad należy do grona najpopularniejszych hollywoodzkich aktorek. Przepustką do sławy okazała się rola w dwóch częściach disneyowskiej komedii "Pamiętnik księżniczki". Do najbardziej kasowych filmów z udziałem gwiazdy należą: "Alicja w krainie czarów", "Mroczny rycerz powstaje", "Diabeł ubiera się u Prady", "Interstellar", "Ocean's 8", "Tajemnica Brokeback Mountain" oraz "Les Misérables: Nędznicy". Za udział w tym ostatnim Hathaway otrzymała w 2013 roku Oscara. W tym roku aktorkę zobaczymy m.in. w komedii "She Came to Me", w której wystąpiła również Joanna Kulig.

Coel znana jest najlepiej ze zrealizowanego dla HBO serialu "Mogę cię zniszczyć". Nie tylko zagrała w nim główną rolę, ale była również jego reżyserką, scenarzystką i producentką. Ostatnio mogliśmy ją również zobaczyć w komiksowym widowisku "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu".


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones