"Venom" bez kategorii R, Black Cat z solowym filmem

Heroic Hollywood, MovieWeb, The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Venom%22+bez+kategorii+R%2C+Black+Cat+z+solowym+filmem-129354
Garść nowych informacji ze studia Sony. Jaką kategorię wiekową otrzyma "Venom"? Co z dalszymi filmami z budowanego przez studio spider-uniwersum? Plus nowe zdjęcie z filmu z Tomem Hardym:


Wygląda na to, że - wbrew zapowiedziom oraz horrorowej otoczce - "Venom" nie otrzyma kategorii R. Na razie nie pojawiło się oficjalne potwierdzenie, ale prawdopodobnie film trafi do kin w wersji PG-13. Decydenci studia Sony najwyraźniej przestraszyli się finansowej porażki, a sukces utrzymanego w kategorii R "Deadpoola" nie przekonał ich, że komiksowe widowisko z "erką" ma szanse na powodzenie.

"Venom" to pierwszy film z serii planowanych przez studio spin-offów "Spider-Mana" (to Sony posiada bowiem prawa do tej postaci i jedynie dzieli się nią z Marvelem). Jednym z czekających w kolejce projektów był "Silver & Black", który miał opowiadać o wspólnych przygodach włamywaczki Black Cat i najemniczki Silver Sable. Film miał już nawet reżyserkę (Gina Prince-Bythewood). Wytwórnia zdecydowała jednak rozdzielić bohaterki i rozbić projekt na dwa filmy. Jako pierwsza powstanie więc "Black Cat"


Black Cat, czyli Felicia Hardy, to bohaterka stworzona przez Marva Wolfmana i Keitha Pollarda, która pojawiła się w komiksach w 1979 roku. Córka słynnego włamywacza po traumatycznych wydarzeniach na studiach postanowiła pójść w ślady ojca. Przez pewien czas była związana emocjonalnie ze Spider-Manem.

Wierzymy, że Black Cat to postać z tak bogatą osobowością, historią i materiałami źródłowymi, że zasługuje na swój własny film, powiedział Sanford Panitch, prezes Columbia Pictures (studia, które jest częścią Sony Pictures).

Prince-Bythewood ma pełnić rolę producentki solowych filmów "Black Cat" i "Silver Sable", ale raczej nie stanie za kamerą żadnego z nich.

"Venom" trafi do kin 5 października.