"Za duży na bajki 2" w drodze na ekran. Sequel dostał dofinansowanie od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Za+du%C5%BCy+na+bajki+II%22+w+drodze+na+ekran.+Sequel+mi%C4%99dzynarodowego+hitu+dosta%C5%82+dofinansowanie+od+Polskiego+Instytutu+Sztuki+Filmowej-148720
"Za duży na bajki 2" w drodze na ekran. Sequel dostał dofinansowanie od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Trwają prace nad kontynuacją filmu familijnego "Za duży na bajki". Projekt w reżyserii Kristoffera Rusa otrzymał właśnie dofinansowanie od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 3,5 mln złotych. Łączny budżet produkcji wyniesie 8 milionów.          

O czym opowiada "Za duży na bajki"?"Za duży na bajki" to ekranizacja książki Agnieszki Dąbrowskiej pod tym samym tytułem. Jej bohaterem jest 10-letni Waldek, w którego życiu - wypełnionym dotąd głównie grami komputerowymi - następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki), która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia.    


Pierwszą część wyreżyserował Kristoffer Rus według scenariusza Agnieszki Dąbrowskiej. Tytułową rolę zagrał Maciej Karaś, a partnerowali mu m.in. Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Andrzej Grabowski, Amelia Fijałkowska oraz Patryk Siemek.

"Za duży na bajki": polski film międzynarodowym fenomenemPierwszy "Za duży na bajki" trafił do polskich kin 18 marca 2022 roku. Film przyciągnął przed ekrany ponad 250 tysięcy widzów. Prawdziwe szaleństwo na punkcie dzieła Russa zaczęło się po tym, jak zadebiutowało na Netfliksie. W ciągu pierwszych 28 dni było ono oglądane przez ponad 30 mln godzin. W ponad 20 krajach znalazło się w czołowej dziesiątce tygodnia, w tym, co ciekawe, głównie w Ameryce Środkowej i Południowej.

Na razie nie wiemy, o czym opowie "Za duży na bajki 2". W oczekiwaniu na nowe informacje dotyczące filmu przypominamy Wam naszą relację z planu zdjęciowego pierwszej części.  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones