5 rzeczy, które musicie wiedzieć o "Pokémon Brilliant Diamond" i "Shining Pearl"

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/5+rzeczy%2C+kt%C3%B3re+musicie+wiedzie%C4%87+o+%22Pok%C3%A9mon+Brilliant+Diamond%22+i+%22Shining+Pearl%22-144173
5 rzeczy, które musicie wiedzieć o "Pokémon Brilliant Diamond" i "Shining Pearl"
Już niedługo, bo 19 listopada, na konsoli Nintendo Switch zadebiutują odświeżone wersje gier "Pokemon Diamond" i "Pokemon Pearl" z Nintendo DS. Po specyficznych "Pokemon Let’s Go, Pikachu" i "Let’s Go, Eevee", które nie każdemu przypadły do gustu, Nintendo postawiło na wierny remake, skupiając się głównie na nowej oprawie graficznej i ulepszeniach. Parę dni temu mieliśmy okazję wziąć w udział w specjalnym pokazie, na którym przedstawiciele Nintendo i The Pokemon Company opowiedzieli nam o tych remake’ach oraz pokazali trochę niepublikowanego wcześniej gameplayu. Poniżej znajdziecie 5 najważniejszych faktów o tych grach.


Wierne oryginałomWiele osób spodziewało się, że po wydaniu bazujących mocno na smartfonowym "Pokemon GO" gier "Let’s Go, Pikachu" i "Let’s Go, Eevee", Nintendo będzie trzymało się tej koncepcji i kolejne gry z serii również będzie odświeżało w ten sam sposób. Japończycy zdecydowali się na szczęście na klasyczny remake, z tym samym modelem rozgrywki, tymi samymi mapami i tradycyjnymi, turowymi walkami.


493 stworki do złapania, ale nie tak od razu"Pokémon Brilliant Diamond" i "Pokémon Shining Pearl" zabiorą nas do regionu Sinnoh, wprowadzając tym samym czwartą generację stworków. Większość z nich będziecie w stanie złapać w grze, ale część będzie wymagała wymieniania się z innymi graczami. Tradycją dla serii Pokemon jest wydawanie gier w dwóch wersjach i ustawianie dostępnych Pokemonów tak, aby niektóre dało się złapać tylko w "Brilliant Diamond", a inne w "Shining Pearl". Na szczęście mamy możliwość wymiany przez internet, więc nie musicie kupować dwóch kopii gry i drugiej konsoli.


Niewielkie, ale potrzebne usprawnieniaPodziemne korytarze, w których walczyliśmy w oryginalnych grach to teraz The Grand Underground - nowy, duży system lochów, z podziałem na biomy. W grze będą też sekretny bazy, które możemy tworzyć w konkretnych miejscach i dekorować zdobywanymi przedmiotami. W grze pojawią się również gry rytmiczne w ramach przeróżnych konkursów, co może w końcu nakłoni bardziej hardkorowych fanów do zainteresowania się tymi trybami.


Współpraca z Pokemon HOMEW 2022 roku do gry zostanie dodane wsparcie dla Pokemon HOME - usługi, do której możecie przesyłać złapane przez siebie Pokemony z różnych gier, tak aby budować tam jeden, potężny Pokedex. Na tę chwilę z Pokemon HOME współpracują poprzednie wydane na Switcha gry oraz smartfonowe "Pokemon GO".


Specjalne jajko, dla osób, które kupią grę blisko premieryJeśli kupicie grę przed 21 lutym 2022 to w opcji Mystery Gift będziecie mogli odebrać limitowane jajko, z którego wykluje się mityczny Pokemon Manaphy. A jeśli potem tego Manphy’ego zaniesiecie razem z Ditto do punktu opieki nad Pokemonami, to otrzymacie jajko ze stworkiem Phione. Ma być to jedyny sposób na zdobycie tych stworków.