Anne Heche nie żyje. Aktorka znana z "Faktów i aktów" miała 53 lata

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Anne+Heche+nie+%C5%BCyje.+Aktorka+znana+z+%22Fakt%C3%B3w+i+akt%C3%B3w%22+mia%C5%82a+53+lata-147379
Anne Heche nie żyje. Aktorka znana z "Faktów i aktów" miała 53 lata
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Nie żyje Anne Heche. Aktorka znana z takich filmów jak "Donnie Brasco", "Fakty i akty" czy "Sześć dni, siedem nocy" w świetle prawa stanowego Kalifornii została uznana za zmarłą w wyniku wypadku samochodowego, do którego doszło w Los Angeles 5 sierpnia. Po ogłoszeniu, że doszło do śmierci mózgu, rodzina podjęła decyzję o odłączeniu jej od aparatury podtrzymującej życie, co prawdopodobnie nastąpi w przeciągu kolejnych 24 godzin. Aktualnie lekarze poszukują osób, które mogą przyjąć organy aktorki. Smutną informację przekazała jej przyjaciółka Nancy Davis. Heche miała 53 lata. 

Anne Heche jako Winifred Ames w filmie "Fakty i akty"

Okoliczności wypadku Anne Heche


Prowadzony przez Anne Heche samochód z dużą prędkością wjechał w piętrowy dom w Mar Vista, dzielnicy Los Angeles. Zarówno samochód, jak i budynek stanęły w płomieniach. Pożar został opanowany w przeciągu godziny. Aktorka była przytomna, kiedy pogotowie zabierało ją z miejsca wypadku, jednak niedługo potem straciła przytomność i już jej nie odzyskała. W poniedziałek, 8 sierpnia, jej stan określono jako krytyczny. 

W mediach pojawiły się liczne spekulacje na temat stanu Heche w chwili wypadku. Świadkowie zwracali uwagę, że zanim doszło do tragedii, zaledwie kilka przecznic wcześniej spowodowała ona inny wypadek samochodowy i uciekła z miejsca zdarzenia. Testy potwierdziły obecność narkotyków w krwi aktorki. 

Anne Heche – najważniejsze role


Anne Heche zaczęła karierę od ról telewizyjnych – występowała w telenoweli "Inny świat", w której wcielała się w podwójną rolę bliźniaczek Vicky Hudson i Marley Love, a także serialach "Murphy Brown" i "Kroniki młodego Indiany Jonesa". Największe sukcesy przyniosła jej druga połowa lat 90. Mogliśmy zobaczyć ją wówczas w takich filmach jak "Wulkan", "Koszmar minionego lata", "Fakty i akty", "Donnie Brasco", "Sześć dni, siedem nocy" czy "Psychol" Gusa Van Santa, w którym miała okazję zreinterpretować kultowy występ Janet Leigh z "Psychozy". 

Anne Heche jako Marion Crane w "Psycholu", czyli remake'u "Psychozy" w reżyserii Gusa Van Santa

Na uwagę zasługują także jej role w "Wyborze Gracie", za którą została nominowana do nagrody Emmy oraz serialach "Ally McBeal", "Uwaga, faceci!", "Wyposażony", "Dig" i "The Brave". 

Na etapie postpordukcji znajduje się aktualnie pięć projektów, w których brała udział Anne Heche. Są to film familijny "Wildfire", thrillery "Full Ride" i "Chasing Nightmares", akcyjniak "Supercell", a także serial HBO Max "The Idol". Aktorka niedawno zakończyła zdjęcia do filmu "Girl in Room 13" opowiadającego o wielomiliardowym rynku handlu ludźmi. Projekt powstał dla stacji Lifetime. Jego premiera zaplanowana jest na wrzesień.  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones