Ari Aster wyprodukuje remake "Save the Green Planet!"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ari+Aster+wyprodukuje+remake+%22Save+the+Green+Planet+%22-137651
Ari Aster wyprodukuje remake "Save the Green Planet!"
Koreański hit "Save the Green Planet!" zostanie jeszcze raz nakręcony przez tego samego reżysera Janga Joon-hwana – tym razem na potrzeby amerykańskiego rynku. Producencką pieczę nad projektem będzie sprawował Ari Aster – reżyser "Midsommar", a scenariusz przerobi Will Tracy, twórca "Sukcesji".

"Save the Green Planet!" opowiada o mężczyźnie, który wierzy, że obce istoty planują atak na Ziemię. Po przeprowadzeniu dochodzenia, które polega głównie na oglądaniu filmów sci-fi, utwierdza się w przekonaniu, że przywódca istot pozaziemskich przebywa na Ziemi pod postacią prezesa dużej spółki chemicznej. Chcąc ocalić ludzkość, bohater wraz ze swoją naiwną dziewczyną, cyrkowym linoskoczkiem, porywa domniemanego przybysza z obcej planety w nadziei, że w ten sposób inwazja kosmitów zostanie powstrzymana.

Aster jest przekonany, że film Janga Joon-hwana jeszcze lepiej wybrzmi w obecnych czasach, kiedy to poruszony w nim temat stał się jeszcze bardziej aktualny. Historia ma więc być lepiej zestrojona z tym, co się obecnie dzieje. 

Udostępnij: