Christian Bale jako potwór Frankensteina. Oto pierwsze zdjęcia z planu "Bride"

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Bale+i+Buckley+na+pierwszych+zdj%C4%99ciach+z+planu+%22Bride%22.+To+remake+s%C5%82ynnego+horroru-154898
Christian Bale jako potwór Frankensteina. Oto pierwsze zdjęcia z planu "Bride"
źródło: Getty Images
autor: Frazer Harrison
Jakiś czas temu informowaliśmy, że Christian Bale pracuje nad remakiem "Narzeczonej Frankensteina". Przeczytaj: Maggie Gyllenhaal kręci "Narzeczoną Frankensteina". W obsadzie Christian Bale. Teraz możemy zobaczyć pierwsze efekty jego pracy.

Christian Bale jako potwór Frankensteina. Zobacz pierwsze zdjęcia z planu


Maggie Gyllenhaal pokazała na Instagramie pierwsze zdjęcia z planu "Bride". Możemy na nich zobaczyć Jessie Buckley i Christiana Bale'a. Poznajcie narzeczoną i Franka – napisała. Oryginalny post znajdziecie poniżej: Film początkowo powstawał dla Netfliksa, ale został przejęty przez Warner Bros. Poza Buckley i Bale'em zobaczymy w nim m.in. Annette Bening, Penelope Cruz i Peter Sarsgaard, który prywatnie jest mężem Gyllenhaal. Akcja toczy w latach 30. XX wieku. Samotny potwór Frankensteina udaje się do Chicago. Odnajduje tam dr. Euphroniusa i prosi go, by pomógł mu stworzyć dla siebie towarzyszkę. Wspólnymi siłami przywracają do życia zamordowaną młodą kobietę. 

Niezrealizowane remaki "Narzeczonej Frankensteina"


Hollywood od dawna przymierza się do remake'u klasycznego horroru z 1935 roku. Ostatnio szykowano wersję, która miała stać się - obok "Mumii" z Tomem Cruise'em - częścią tzw. "uniwersum potworów" studia Universal. Miała to być feministyczna wersja klasycznej historii, a jej scenariusz napisał David Koepp ("Park Jurajski"). Kandydatem do wyreżyserowania filmu był Bill Condon ("Piękna i bestia"), który od lat opowiadał o swojej fascynacji "Narzeczoną...". Jego film "Bogowie i potwory" (1998) opowiadał zresztą o ostatnich dniach życia Jamesa Whale'a, reżysera "Frankensteina" i "Narzeczonej Frankensteina". Wcielił się w niego Ian McKellen.

O czym opowiada "Narzeczona Frankensteina"? Zobacz zwiastun


"Narzeczona Frankensteina" z 1935 roku w reżyserii Jamesa Whale'a jest kontynuacją "Frankensteina" z 1931 roku. Uznaje się ją za jeden z najlepszych sequeli w historii kina. Zobaczcie zwiastun:  


 
Film opowiada o tym, jak rywal barona Frankensteina (Colin Clive), szalony naukowiec Pretorius (Ernest Thesiger) powołuje dla potwora do życia złożoną ze szczątków zwłok ludzkich kobietę (Elsa Lanchester). Cudem ocalałe z płonącego młyna Monstrum (Boris Karloff) ma nadzieję, że zostanie ona jego towarzyszką. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones