Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/COMIC-CON+W+SKR%C3%93CIE%3A+Cavill+jako+Super+Jedi%2C+logo+%22Warcraft%22%2C+kostium+Batmana-106393

COMIC-CON W SKRÓCIE: Cavill jako Super Jedi, logo "Warcraft", kostium Batmana

  • /Film, Deadline, First Showing, The Hollywood Reporter, Twitter
  • autor: mp
  • Filmy, Multimedia
W San Diego rozpoczyna się jeden z największych konwentów fanów komiksów i wszystkiego, co się z nimi wiąże, czyli Comic-Con. Poniżej znajdziecie garść najciekawszych informacji związanych z tą imprezą.

Na początek prezentujemy zdjęcie, jakie Zack Snyder wrzucił na swojego Twittera. Możecie na nim zobaczyć Henry'ego Cavilla (Supermana) w stroju rodem ze świata "Gwiezdnych wojen". Snyder podpisał je - jakże właściwie - SuperJedi:

cavill.jpg

(kliknij, aby powiększyć)

Legendary Pictures, również na Twitterze, zaprezentowało logo "Warcraft" - kinowego widowiska inspirowanego serią niezwykle popularnych gier.

warcraft.jpg


Z kolei obecni w San Diego mogą obejrzeć miecz i tarczę z filmowego "Warcrafta":

Warcraft-Shield.jpg

Warcraft-sword-1.jpg

Warcraft-sword-2.jpg


Na odwiedzających SDCC czeka również wystawa z kostiumami, które zakłada Ben Affleck, kiedy staje się Batmanem w filmie "Batman V Superman: Dawn of Justice":

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg


Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem SDCC otrzymaliśmy informację o tym, że producentka wykonawcza "The Walking Dead" Gale Anne Hurd zajmie się serialową ekranizacją jednego z tytułów komiksowych stworzonych przez Warrena Ellisa ("RED"). Niestety na razie nie podano, o który tytuł z jego bogatej twórczości chodzi (choć zapewne nie jest to nic z jego prac dla Marvela i DC).

Dowiedzieliśmy się również o tym, że komiks "Painkiller Jane" doczeka się nowej ekranizacji. Tym razem nie będzie to serial ani produkcja telewizyjna, a film kinowy. Wyreżyserują ją Soska Sisters. Bohaterką "Painkiller Jane" jest młoda oficer marynarki, która w wyniku działania broni biochemicznej została obdarzona specjalna mocą samouzdrawiania. Chcąc wykorzystać swoje unikalne zdolności kobieta zaczyna jako zamaskowana bohaterka walczyć z przestępcami. Jednocześnie mus cały czas ukrywać się przez tropiącymi ją wojskowymi agentami chcącymi wykorzystać jej moce na potrzeby armii. Wkrótce dziewczyna spotyka grupę 'outsajderów', którzy stają się jej drugą rodziną.

zobacz też: