Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Cotillard+i+Gordon-Levitt+oficjalnie+w+nowym+%22Batmanie%22.+Wiemy%2C+kogo+zagraj%C4%85-72698

Cotillard i Gordon-Levitt oficjalnie w nowym "Batmanie". Wiemy, kogo zagrają

Warner Bros. potwierdziło, że gwiazdy "Incepcji", Marion Cotillard i Joseph Gordon-Levitt, wystąpią w nowym filmie o przygodach Batmana.

2.jpg
  
1.jpg


Plotki o udziale tych dwojga w "The Dark Knight Rises" krążyły po Hollywood od kilku miesięcy. Internauci snuli domysły, jakie role przypadną aktorom.

Teraz wiemy już, że Cotillard zagra Mirandę Tate - członkinię rady nadzorczej Wayne Enterprises, która pomaga głównemu bohaterowi wznowić działalność filantropijną dla Gotham City.

Z kolei Gordon Levitt wcieli się w Johna Blake'a - świeżo awansowanego gliniarza, który dostaje się do oddziału dowodzonego przez komisarza Gordona. Blake pojawił się na moment w jednym z komiksów o Batmanie - Joker ukradł mu w dzieciństwie dzienniczek z ocenami.

Przypomnijmy, że rolę Batmana zagra kolejny raz Christian Bale, a partnerować mu będą m.in. Tom Hardy, Anne Hathaway, Michael Caine, Morgan Freeman i Gary Oldman. Za kamerą stanie Christopher Nolan.

Premierę "The Dark Knight Rises" zaplanowano na 20 lipca 2012 roku.

zobacz też: