Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/D23%3A+Wszystkie+nowo%C5%9Bci+z+kinowego+uniwersum+Marvela-112983

D23: Wszystkie nowości z kinowego uniwersum Marvela

  • The Hollywood Reporter, The Wrap, youtube.com
  • autor: mp
  • Filmy
W Anaheim, podczas D23 Expo, Disney pochwalił się nowymi materiałami z nadchodzących widowisk Marvela. Niestety nie zostały one oficjalnie zaprezentowane w sieci, pozostaje nam więc jedyni ich opis i ocena od tych, którzy mieli okazję zobaczyć je na żywo.

1234.jpg


"Captain America: Civil War"

Podczas D23 zaprezentowano klip ukazujący walkę Falcona, Czarnej Wdowy i Kapitana Ameryki z Crossbonesem na zatłoczonym targowisku. W scenie Falcon korzysta z dronów, które są filmowym odpowiednikiem jego komiksowych ptasich pomocników. Pokazano również scenę pogrzebu z trumną zasłoniętą flagą brytyjską. Tony Stark wymienia gorzkie uwagi z Kapitanem Ameryką. Pokazano też migawkę z Buckym w tym samym pomieszczeniu, w którym widzieliśmy go na końcu "Ant-Mana".

W kolejnej scenie Czarna Wdowa pyta Hawkeye'a: "Wciąż jesteśmy przyjaciółmi?", na co ten odpowiada: "Zależy, jak mocno mnie uderzysz". W kolejnej scenie Falcon otwiera drzwi samochodu, w którym przysypiał Ant-Man. Teraz jest rozbudzony i po prostu nie może się doczekać spotkania z Kapitanem Ameryką.

Pełen opis zaprezentowanych scen znajdziecie TUTAJ.

"Doctor Strange"

Marvel zaprezentował materiał wideo składający się ze szkiców koncepcyjnych widowiska. Ujawniają one klasyczną wersję historii tytułowego bohatera: poraniony chirurg szuka alternatywnych sposobów uleczenie zniszczonych rąk, dzięki czemu trafia do sanktuarium na Dalekim Wschodzie. Tak poznaje zakon, w którego rękach spoczywa klucz do innych wymiarów. Na szkicach prawa fizyki nie obowiązują. Niektóre sceny przywodzą na myśl "Incepcję". Wszędzie dominują dziwaczne krajobrazy i kolory innych wymiarów. Co interesujące, Ancient One, jest na niektórych szkicach Azjatą, co sugeruje, że początkowo Marvel zamierzał pójść tradycyjną drogą i dopiero później zdecydowano się na Tildę Swinton.

Urywki z prezentacji obu widowisk możecie obejrzeć poniżej:


zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię