David Choe ("Awantura") to gwałciciel? Twórcy hitu Netfliksa wydali oświadczenie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/David+Choe+%28%22Awantura%22%29+to+gwa%C5%82ciciel+Przeczytaj+o%C5%9Bwiadczenie+Lee+Sung+Jina%2C+Ali+Wong+i+Stevena+Yeuna-150439
David Choe ("Awantura") to gwałciciel? Twórcy hitu Netfliksa wydali oświadczenie
źródło: Materiały prasowe
autor: Andrew Cooper/Netflix
Lee Sung Jin, twórca netfliksowej "Awantury", oraz Ali Wong i Steven Yeun, czyli jej gwiazdy i producenci wykonawczy, odnieśli się do kontrowersji wokół Davida Choe. Zaledwie tydzień po premierze serialu świat obiegły informacje, że ekranowy Icaac Cho dopuścił się napaści seksualnej.

Steven Yeun, David Choe, Ali Wong i Lee Sung Jin na premierze "Awantury"

Twórcy "Awantury" wydają oświadczenie w sprawie kontrowersji wokół Davida Choe


W związku z kontrowersjami wokół Davida Choe Lee Sung Jin, Ali Wong i Steven Yeun wydali oświadczenie, które zostało opublikowane przez "Vanity Fair". Możemy w nim przeczytać: 

Historia, którą David Choe sfabrykował dziewięć lat temu, jest bez wątpienia bolesna i niezwykle niepokojąca. W żaden sposób nie będziemy tego tolerować i rozumiemy, dlaczego jest to tak niepokojące i wyzwala silne, negatywne emocje. Mamy świadomość, że w przeszłości David przepraszał za zmyślenie tej przerażającej opowieści. Widzieliśmy, jaką pracę włożył w uzyskanie wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, którego potrzebował w ciągu kolejnej dekady, aby móc się poprawić i uczyć się na błędach.

W 2014 roku David Choe był odnoszącym sukcesy artystą ulicznym. Prowadził też, nieistniejący już, podcast zatytułowany DVDASA. W jednym z odcinków opisał wstrząsającą historię o zmuszeniu masażystki do seksu oralnego. Nazywał siebie "odnoszącym sukcesy gwałcicielem", przyznawał też, że jego działanie było gwałtem. Jednocześnie zaprzeczał jednak, że jest gwałcicielem. Historia ta na krótko stała się viralem. Choe tłumacyzł wówczas, że zmyślił ją w ramach "rozszerzenia swojej sztuki". 

SERIAL KILLERS: "Awantura"


Zapraszamy na odcinek programu Serial Killers, w którym Dorota Kostrzewa i Michał Walkiewicz rozmawiają o "Awanturze""Awantura" rozpoczyna się od incydentu przemocy drogowej między dwojgiem obcych sobie ludzi. Skory do kłótni pracownik fizyczny Danny Cho (Steven Yeun) popada w konflikt z Amy Lau (Ali Wong) – wiodącą wystawne życie kobietą sukcesu. W kolejnych odcinkach tego poruszającego i obfitującego w czarny humor serialu spór między nimi się zaognia, ukazując historię ich życia i związków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones