Filmweb poleca "Avengers: Wojnę bez granic"

  • Filmweb
Dziś wchodzi do kin "Avengers: Wojna bez granic", widowisko, w którym spotykają się niemal wszyscy bohaterowie kinowego uniwersum Marvela - a wszystko po to, by stawić czoła granemu przez Josha Brolina Thanosowi. Redakcja Filmwebu uległa urokowi rozpętanej przez czarny charakter "wojny bez granic" i wyróżniła film znakiem jakości "Filmweb poleca".

180424-schager-infinity-wars-tease_rrgbh7.jpg


Tak pisze o filmie Michał Walkiewicz:

Jako że "Wojna bez granic" jest praktycznie pozbawiona ekspozycji i od razu rzuca nas w wir akcji, momenty wyciszenia będziecie traktować jak zaskakujący, fabularny kontrapunkt filmu, w którym sporo energii idzie na oporządzenie całego plutonu herosów. Reszta jest demolką na galaktyczną skalę – nakręconą z taką świadomością filmowego języka, takim wyczuciem cyfrowej przestrzeni i tak imponującą dbałością o detale, że głowa mała. Bracia Russo łączą ruchliwą kamerę z ręki z zamaszystymi panoramami, żonglują punktami widzenia, podkreślają skalę każdego pojedynku, by za chwilę przykleić kamerę do czyichś pleców. Popisowa pod tym względem jest sekwencja w Wakandzie: jest tu i montaż równoległy, i zmiany operatorskich technik, i ciągła zabawa perspektywą. War Machine ostrzeliwujący pole bitwy kaskadą rakiet, Kapitan Ameryka i Czarna Pantera walczący ramię w ramię kilkanaście metrów niżej, Hulkbuster uprawiający zapasy nad modrym strumykiem. A wszyscy w jednej orkiestrze, w tym samym balecie destrukcji.
  
Całą recenzję znajdziecie TUTAJ.

Znak jakości "Filmweb poleca" to wyróżnienie przyznawane przez redakcję Filmwebu filmom zasługującym na szczególną uwagę widzów. Są wśród nich nie tylko produkcje artystyczne, ale także komercyjne, doskonale spełniające wymagania danego gatunku bądź przekraczające je w zaskakujący sposób.

3 21

zobacz też: