Kto ma za złe Florence Pugh, że gra w filmach Marvela?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Florence+Pugh%3A+%C5%9Bwiat+kina+niezale%C5%BCnego+ma+jej+za+z%C5%82e%2C+%C5%BCe+gra+w+filmach+Marvel+Studios-150898
Kto ma za złe Florence Pugh, że gra w filmach Marvela?
źródło: Getty Images
autor: Taylor Hill
W wywiadzie dla magazynu Time Florence Pugh ujawniła, że wielu ludzi ze środowiska kina niezależnego miało jej za złe, kiedy zaczęła występować w filmach Marvel Studios. Aktorka wyrobiła sobie nazwisko grając w prestiżowych, ambitnych projektach takich jak "Lady M.", "Midsommar" czy "Małe kobietki". 

Florence Pugh o swojej ścieżce karieryGettyImages-1431475061.jpg Getty Images © Gareth Cattermole


Mnóstwo ludzi ze świata niezależnego kina było na mnie wkurzonych, powiedziała Florence Pugh. Mówili "super, teraz odeszła na zawsze". A ja na to: nie, pracuję wciąż tak ciężko jak kiedykolwiek. Zawsze kręciłam filmy jeden po drugim. Różnica jest taka, że teraz ludzie je oglądają. Po prostu teraz muszę mieć nieco bardziej dopięty grafik.

Chociaż Pugh trafiła do mainstreamu i dołączyła do uniwersum Marvela jako Yelena Belova ("Czarna Wdowa", "Hawkeye"), pomiędzy kręceniem kolejnych produkcji Marvel Studios zagrała m.in. w dramacie Sebastiana Lelio "Osobliwość". Niedawno wystąpiła również w niezależnym projekcie Zacha Braffa, "A Good Person".

Zawsze mnie to irytowało, dodała Pugh. Bo uważam, że w tego typu filmach też jest piękno. Również w wielkich epickich produkcjach, w jakich zagrałam, takich jak "Diuna", filmy Marvela, "Oppenheimer". To wspaniałe, wielkie filmy. Ale jest też piękno w tych małych projektach, które nie każdy zobaczy, ale które wpłyną na właściwą osobę we właściwym czasie. Nigdy nie myślałam, że będę grać tylko w jednym typie filmów. Zawsze wiedziałam, że chcę próbować sił w różnych stylach.

Florence Pugh - nadchodzące roleW tym roku zobaczymy Florence Pugh jeszcze w dwóch produkcjach: pierwsza to "Oppenheimer" w reżyserii Christophera Nolana (premiera: 19 lipca), a druga - "Diuna: Część druga" (premiera: 1 listopada). Na przyszły rok zaplanowano premierę "Thunderbolts" w reżyserii Jake'a Schreiera. Aktorka powróci w nim jako Yelena Belova.


Mam parę uwag: "Czarna Wdowa" - posłuchajcie podcastu