Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/GLAAD+prezentuje+wyniki+raportu+o+postaciach+LGBTQ+w+serialach-135404

GLAAD prezentuje wyniki raportu o postaciach LGBTQ w serialach

  • Deadline
  • autor: el
Amerykańska organizacja GLAAD opublikowała raport "Where We Are On TV", w którym szacuje liczbę pierwszoplanowych postaci LGBTQ pojawiających się w serialach emitowanych w godzinach największej oglądalności w telewizji i na platformach streamingowych.

773916.1.jpg

Zestawienie pokazuje, że liczba pierwszoplanowych bohaterów nieheteronormatywnych i niebinarnych w serialach jest najwyższa w 24-letniej historii raportu. Zanotowano także znaczny wzrost różnorodności rasowej wśród tych postaci - platformy streamingowe zaliczyły jednak spadek w stosunku do emisji telewizyjnych. Co więcej, po raz pierwszy kobiety LGBTQ przewyższają liczebnie mężczyzn (53% do 47%), prawie osiągając parytet płci.  

Te liczby są wynikiem działań GLAAD, która wezwała przemysł telewizyjny do podwyższenia liczby pierwszoplanowych bohaterów LBGTQ do 10% do 2020 roku. Raport pokazuje, że apel ten spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony stacji. W przeciągu jednego roku liczba pierwszoplanowych bohaterów nieheteronormatywnych i niebinarnych wyniosła 10,2% (zeszłoroczny wynik plasował się na poziomie 8,8%).

Pełne zestawienie możecie zobaczyć TU.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię