HBO angażuje się w ekranizację "Mrocznej wieży". Będzie serial!

MTV / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/HBO+anga%C5%BCuje+si%C4%99+w+ekranizacj%C4%99+%22Mrocznej+wie%C5%BCy%22.+B%C4%99dzie+serial-79088
W wywiadzie dla MTV producent Brian Grazer zdradził, że wraz z telewizją HBO zrealizuje serial oparty na "Mrocznej wieży" Stephena Kinga.Jednocześnie wciąż trwają prace nad kinową ekranizacją popularnej sagi fantasy. Grazer i reżyser Ron Howard obniżyli budżet filmu o 45 milionów dolarów, aby w ten sposób zachęcić potencjalnych inwestorów do wyłożenia pieniędzy na realizację.

Przypomnijmy: pierwotnie ekranizacja "Mrocznej wieży" planowana była jako filmowa trylogia oraz serial telewizyjny, których koszty produkcji wyniosłyby setki milionów dolarów. Wówczas jednak z udziału w przedsięwzięciu wycofał się Universal. Wytwórnia obawiała się, że drogi projekt może okazać się finansową klapą. Twórcy musieli znaleźć jakąś alternatywę i stąd udział telewizji HBO, która chętnie angażuje się w seriale fantasy od czasu sukcesu "Gry o tron".

Bohaterem "Mrocznej wieży" jest Roland - ostatni żyjący członek bractwa rycerskiego zwanego "Rewolwerowcami". Zadanie Rolanda polega na odnalezieniu Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą wszelkiego bytu, znajdującego się w centrum wszystkich światów. Na początku opowieści motywy Rolanda, cel, a nawet jego wiek są niejasne. Jednak późniejsze wydarzenia w kolejnych powieściach rzucają światło na te tajemnice.

Do roli Rolanda cały czas zatrudniony jest Javier Bardem ("To nie jest kraj dla starych ludzi").