Jesse Plemons u boku DiCaprio i De Niro w nowym filmie Scorsesego

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jesse+Plemons+u+boku+DiCaprio+i+De+Niro+w+nowym+filmie+Scorsesego-141343
Jesse Plemons u boku DiCaprio i De Niro w nowym filmie Scorsesego
źródło: Getty Images
autor: Emma McIntyre
Jesse Plemons ("Breaking Bad", "Może pora z tym skończyć") zagra u boku Leonarda DiCaprio i Roberta De Niro w "Killers of the Flower Moon" - wysokobudżetowym dreszczowcu w reżyserii Martina Scorsesego.

Scenariusz Erica Rotha powstał na podstawie książki Davida Granna pod tym samym tytułem. Autor odsłonił kulisy makabrycznych mordów, do których doszło w Oklahomie w latach 20. XX wieku. Ofiarami byli Osagowie. Mordy rozpoczęły się po tym, jak na terenie należącym do plemienia odkryto ropę. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że w sprawę zostały włączone służby federalne. Ze śledztwem związany był J. Edgar Hoover, który wykorzystał je do budowy swojej pozycji w siłach, które w przyszłości zmienił w FBI.

Plemmons wcieli się w postać, która pierwotnie była przewidziana dla DiCaprio - agenta FBI Toma White'a prowadzącego śledztwo w sprawie zabójstw. Gwiazdor "Wilka Wall Street" doszedł do wniosku, że znacznie ciekawszą postacią do zagrania będzie bratanek głównego złoczyńcy, rozdarty między uczuciem do żony (Lily Gladstone) a poczuciem lojalności wobec wuja (De Niro). Scenariusz został więc poddany gruntownym poprawkom, aby wyeksponować drugoplanową dotąd rolę.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w maju. Realizację finansuje Apple. Dla roli u Scorsesego Plemons zrezygnował z występu w nowym dreszczowcu Jordana Peele'a.