Julija Peresild, nie Tom Cruise, jako pierwsza zagra w kosmosie

BBC / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Julija+Peresild%2C+nie+Tom+Cruise%2C+jako+pierwsza+zagra+w+kosmosie-142369
Julija Peresild, nie Tom Cruise, jako pierwsza zagra w kosmosie
źródło: Getty Images
autor: Vitaly Nevar
Jak zapowiadali, to tak też zrobią. Wszystko wskazuje na to, że Rosjanie po raz kolejny wyprzedzą Amerykanów w kosmicznym wyścigu. Tym razem chodzi o kosmiczny wyścig filmowy.

Przypomnijmy: Doug Liman i Tom Cruise przygotowują się do wyprawy na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie będą realizować sceny do nowego filmu. Mieli być pierwszą ekipą filmową kręcącą w kosmosie.

No właśnie: mieli. Wszystko bowiem wskazuje na to, że szybciej na ISS wyląduje rosyjska ekipa filmowa. Data wyprawy Limana i Cruise'a nie została oficjalnie ogłoszona. Za to wiemy, że Rosjanie wystartują 5 października.

Na Międzynarodową Stację Kosmiczną wybierze się gwiazda rosyjskiego kina Julija Peresild ("Bitwa o Sewastopol") oraz reżyser Klim Szypienko ("Salut 7"). Oboje przeszli już badania medyczne i 1 czerwca rozpoczną treningi umożliwiające im lot na stację 5 października z kosmodromu Bajkonur.

Film nosi tytuł "Вызов". Jego bohaterką będzie lekarka-chirurg, która musi polecieć na stację kosmiczną wykonać operację na kosmonaucie zbyt chorym, by można go było bezpiecznie sprowadzić na Ziemię.
Udostępnij: