Kate Winslet i Todd Haynes łączą siły. "Trust", ich nowy serial, powstaje dla HBO

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kate+Winslet+i+Todd+Haynes+%C5%82%C4%85cz%C4%85+si%C5%82y.+%22Trust%22%2C+ich+nowy+serial%2C+powstaje+dla+HBO-156068
Kate Winslet i Todd Haynes łączą siły. "Trust", ich nowy serial, powstaje dla HBO
źródło: Getty Images
autor: Jamie McCarthy
Todd Haynes i Kate Winslet ponownie łączą siły. Jak podaje Variety, przygotowują się do produkcji miniserialu "Trust". Projekt, podobnie jak ich wcześniejsza "Mildred Pierce", powstaje dla HBO.

Co wiemy o "Trust", nowym serialu Todda Haynesa i Kate Winslet?


"Trust" będzie adaptacją książki autorstwa Hernana Diaza pod tym samym tytułem. W Polsce została ona wydana nakładem wydawnictwa W.A.B. W oficjalnym opisie czytamy: 


W szaleństwie i blichtrze lat dwudziestych wszyscy w Nowym Jorku słyszeli o Benjaminie i Helen Raskach. On – legendarny finansista z Wall Street, ona – córka ekscentrycznych arystokratów. Razem wznieśli się na sam szczyt świata wypełnionego pozornie nieskończonym bogactwem. Jednak dekada ekscesów i spekulacji zbliża się już ku końcowi. Jaka była cena bajecznej fortuny Rasków? Oto tajemnica leżąca u źródeł "Zobligowań", popularnej powieści z roku 1937, którą czytał chyba cały Nowy Jork. Lecz istnieją też inne wersje tej opowieści o uprzywilejowaniu i fałszu.

Todd Haynes nie tylko wyreżyseruje serial, ale też napisze scenariusz wspólnie z Jonem Raymondem. Obaj będą też pełnili obowiązki producentów wykonawczych razem z Kate Winslet i Hernanem Diazem, autorem literackiego pierwowzoru. 

Zobacz zwiastun miniserialu "Mildred Pierce"


Miniserial "Mildred Pierce" trafił na ekrany w 2011 roku. Przyniósł on Kate Winslet m.in. Złoty Glob i nagrodę Emmy. Zobaczcie jego zwiastun: Miasteczko Glendale w Kalifornii, rok 1931. Mildred Pierce (Kate Winslet), matka dwóch córek, po rozstaniu z mężem (Brian F. O'Byrne) jest zmuszona sama utrzymywać rodzinę. Gdy nie udaje jej się znaleźć pracy w charakterze gospodyni domowej, pełna niespożytej energii i obdarzona talentem do gotowania kobieta zatrudnia się w niewielkiej restauracji. Szybko zaczyna nią zarządzać i mimo szalejącego kryzysu - rozwijać interes. Za sukcesami zawodowymi nie idzie jednak szczęście w życiu prywatnym. Mildred szuka prawdziwej miłości, której nie dał jej mąż, i jednocześnie próbuje być dobrą matką. Nie potrafi porozumieć się z Vedą (najpierw Morgan Turner, potem Evan Rachel Wood), swoją utalentowaną, lecz samolubną córką.

"Obsesja" w podcaście Mam parę uwag


Aktualnie filmografię Todda Haynesa zamyka dramat "Obsesja". Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym film omawiają Julia Taczanowska i Jakub Popielecki: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones