LETNIE TANIE KINOBRANIE
: 16. wakacyjny festiwal filmowy
 do 1 września w Kinie Pod Baranami

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/LETNIE+TANIE+KINOBRANIE%E2%80%A8%3A+16.+wakacyjny+festiwal+filmowy%E2%80%A8+do+1+wrze%C5%9Bnia+w+Kinie+Pod+Baranami-147302
LETNIE TANIE KINOBRANIE
: 16. wakacyjny festiwal filmowy
 do 1 września w Kinie Pod Baranami

Do 1 września trwa 16. Letnie Tanie Kinobranie - wakacyjny festiwal filmowy w krakowskim Kinie Pod Baranami. Jeszcze przez cały sierpień odbywać się będą festiwalowe pokazy filmowe. Trwa akcja Zbieraj Kino i konkurs z festiwalowym trailerem.Wakacyjne święto kina, czyli Letnie Tanie Kinobranie, trwa w krakowskim Kinie Pod Baranami. Festiwalowe filmy przyciągają do sal kinofilów, którzy biorą udział w akcji Zbieraj Kino (8 zobaczonych na festiwalu filmów to jeden gratis), próbują swoich sił w konkursie z festiwalowym trailerem (odgadywanie wykorzystanych w trailerze fragmentów filmów) oraz korzystają ze zniżek w festiwalowych miejscach.


Przed nami jeszcze 4 tematyczne tygodnie - KALEJDOSKOP barw, uczuć, talentów i zdarzeń - pełne tytułów docenionych na światowych festiwalach ("Nowy porządek", "Przeżyć", "Portret kobiety w ogniu"), laureatów Oscarów ("Summer of Soul", "Drive My Car", "Belfast") oraz hitów uwielbianych przez widzów na całym świecie ("Cruella", "Najgorszy człowiek na świecie", "Kurier Francuski").

Niektóre z festiwalowych filmów zostaną wyświetlone pod gwiazdami: na dziedzińcu renesansowego Pałacu Pod Baranami (Rynek Główny 27) oraz w pięknym ogrodzie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Raz jeszcze, w ramach Plakatobrania, zostanie otwarte kinowe archiwum afiszy filmowych, w którym będzie można zagłębić się w poszukiwaniu plakatowych pereł. A niedaleko krakowskiego Barbakanu stanie plenerowa wystawa wybitnych plakatów filmowych.

Pod hasłem Kultowe Kinobranie w Kinie Pod Baranami pojawiają się ponadczasowe dzieła, cieszące się szczególnym statusem i sympatią widzów, pod którymi podpisali się uznani reżyserzy (np. Jim Jarmusch, Luc Besson, Wong Kar Wai). Już wkrótce na dużym ekranie pojawi się m.in. ekscentryczna komedia kryminalna "Poza prawem", poruszający "Wielki błękit" ze znakomitymi rolami Jeana Reno i Jean‑Marc Barra oraz czarujące "Śniadanie u Tiffany’ego" oparte na opowiadaniu Trumana Capote.

Wakacyjna impreza ma również swoją internetową odsłonę, czyli E-Kinobranie. Co tydzień, na platformie Kina Pod Baranami (e-kinopodbaranami.pl) dostępny jest nowy zestaw filmowy inspirowany motywem przewodnim danego tygodnia Kinobrania.

Dodatkowe informacje na temat Letniego Taniego Kinobrania: https://bit.ly/3zemXaE