Luc Besson ma już scenariusz "Lucy 2"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Luc+Besson+ma+ju%C5%BC+scenariusz+%22Lucy+2%22-125177
W trakcie spotkania z prasą prezes studia EuropaCorp zdradził, że trwają prace na kontynuacją "Lucy". Scenariusz filmu pióra Luca Bessona jest już podobno gotowy.


Oryginał z 2014 roku okazał się niespodziewanym przebojem, zarabiając na całym świecie 458 milionów dolarów przy budżecie rzędu 40 milionów. Tytułowa bohaterka (Scarlett Johansson), mieszkająca na Tajwanie studentka, zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga (Choi Min Sik), na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja chemiczna rzeczywiście przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości... Z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej - powietrze, wibracje, ludzi, nawet grawitację. Rozwijają się u niej również cechy nadludzkie - telepatia, telekineza, niezwykle rozległa wiedza oraz zapierająca dech w piersiach kontrola nad materią.

Nim Besson zabierze się za "Lucy 2", nakręci inny anglojęzyczny film akcji z kobietą w roli głównej. Zdjęcia ruszają już w przyszłym miesiącu. Budżet wyniesie 30 milionów dolarów.

Po spektakularnej klapie finansowej ostatniego dzieła Bessona, "Valeriana i Miasta Tysiąca Planet" (223 mln. wpływów przy 180-milionowym budżecie), EuropaCorp nie zamierza więcej realizować superprodukcji. Studio postanowiło wrócić do sprawdzonego modelu - będzie kręcić filmy akcji i science fiction z budżetami nieprzekraczającymi 35 milionów.