Matthew Vaughn ma ambicję zrealizować najdroższy film świata

  • Mania
  • autor: Marcin Pietrzyk
  • Filmy
Matthew Vaughn, autor wchodzącego już w najbliższy piątek "Gwiezdnego pyłu" zakończył właśnie prace nad scenariuszem "Thora", który pisał wraz z Markiem Protosevichem ("Posejdon").

Podobno Marvel jest zadowolony z ich pracy. Jest jednak mały problem. Studio oceniło, że koszty związane z realizacją całego scenariusza przekroczyłyby granicę 300 milionów dolarów. To zdecydowanie za dużo jak na Marvela, który chce na film wydać najwyżej 150 mln.

"Thor" to adaptacja komiksu autorstwa Stana Lee, który powstał na początku lat 60-tych jako wynik dużej popularności "Niewiarygodnego Hulka". Lee zależało na stworzeniu podobnego bohatera, ale jeszcze silniejszego. Zwrócił się więc w stronę nordyckich podań i mitów i wykorzystał postać boga grzmotów do stworzenia szlachetnego choć nazbyt aroganckiego herosa. Aby nauczyć go pokory, jego ojciec bóg Odyn usuwa mu pamięć o boskości i przekształca go w studenta medycyny Donalda Blake'a. Po zakończonych studiach, już jako chirurg odkrywa młot Thora, dzięki któremu może przekształcać się w boga kiedy tylko jest taka potrzeba.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię