Miał zostać skasowany, a kręci nowy film. Johnny Depp reżyserem. Pierwszy raz od ćwierć wieku

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mia%C5%82+zosta%C4%87+skasowany%2C+a+kr%C4%99ci+nowy+film.+Johnny+Depp+re%C5%BCyserem.+Pierwszy+raz+od+%C4%87wier%C4%87+wieku-150702
Miał zostać skasowany, a kręci nowy film. Johnny Depp reżyserem. Pierwszy raz od ćwierć wieku
źródło: Getty Images
autor: Mondadori Portfolio
Głośna sprawa sądowa Johnny'ego Deppa i Amber Heard dobiegła końca. Gwiazdor może więc na poważnie wrócić do kina. A jak poważny jest to powrót, najlepiej świadczy fakt, że jesienią rozpocznie zdjęcia do swojego pierwszego reżyserskiego pełnego metrażu od ponad ćwierćwiecza.

Johnny Depp szykuje biografię włoskiego malarza według scenariusza PolakaProjekt nosi tytuł "Modi" i będzie biografią włoskiego malarza i rzeźbiarza Amedeo Modiglianiego.

Akcja filmu osadzona została w 1916 roku w Paryżu. Opowie ona o kluczowych 48 godzinach z życia artysty. Modigliani ukrywa się przed policją odwiedzając ulice i bary rozdartego wojną miasta. Planuje zakończyć swoją karierę, ale do zmiany zdania próbują nakłonić go inni artyści: Maurice Utrillo, Chaim Soutine i Beatrice Hastings. Modigliani szuka także porady u swojego przyjaciela, marszanda Leopolda Zborowskiego, lecz chaos osiąga crescendo, kiedy pojawia się kolekcjoner mogący całkowicie odmienić życie malarza...

"Modi" powstanie na bazie sztuki teatralnej Dennisa McIntyre'a. Scenariusz przygotowali Jerzy i Mary Kromolowscy ("Obietnica", "Pościg we mgle").


Tytułowego bohatera zagra włoski aktor Riccardo Scamarcio, który dopiero co zagrał innego słynnego włoskiego malarza - Caravaggia w filmie "L'ombra di Caravaggio". Francuz Pierre Niney ("Maskarada") wcieli się w Maurice'a Utrillo. Zaś Amerykanin Al Pacino ("Dom Gucci") zagra kolekcjonera.

Zdjęcia do filmu kręcone będą w Budapeszcie.

"Odważny" debiut reżyserski Deppa"Modi" będzie drugim pełnometrażowym filmem fabularnym w dorobku Johnny'ego Deppa. Pierwszym był nakręcony w 1997 roku "Odważny".

W tamtym filmie Depp pojawił się również jako aktor. Partnerował mu Marlon Brando, dla którego była to jedna z ostatnich ról filmowych.

Akcja filmu rozgrywa się w miasteczku Morgantown. Indianin Raphael mieszka wraz z żoną Ritą i dwojgiem dzieci na pobliskim wysypisku śmieci. Jest biedny i utrzymuje rodzinę z wyrzuconych na wysypisko rzeczy. Pewnego dnia wyrusza do miasta w poszukiwaniu pracy. Dociera do tajemniczego mężczyzny znanego jako McCarthy, który składa mu propozycję. Chce, by Raphael oddał mu swoje życie, a on w zamian zapłaci jego rodzinie 50 tys. dolarów. Raphael zgadza się i dostaje ostatni tydzień. Ukrywa przed wszystkimi prawdę mówiąc, że dostał pracę w magazynie, jednak żona podejrzewa, że Raphael powrócił na ścieżkę przestępczości i zaczął ponownie kraść.

Zwiastun filmu "Odważny"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones