Nagrodzona w Cannes "Substancja" z Demi Moore w programie mBank Nowe Horyzonty

https://www.filmweb.pl/news/Nagrodzona+w+Cannes+%22Substancja%22+z+Demi+Moore+w+programie+mBank+Nowe+Horyzonty-156178
Nagrodzona w Cannes "Substancja" z Demi Moore w programie mBank Nowe Horyzonty
Jeszcze nie ogłosiliśmy pełnego programu, a Wy już nie wiecie, jak ułożyć prywatny grafik seansów pośród tylu znakomitych tytułów? Bardzo przepraszamy, ale dziś tylko utrudnimy to zadanie. Mamy bowiem przyjemność pochwalić się kolejnym wybitnym filmem, który będzie można zobaczyć w ramach tegorocznych Nowych Horyzontów (18-28 lipca).

Program festiwalu zasili "Substancja" (The Substance) Coralie Fargeat, jeden z najgłośniejszych tytułów tegorocznego MFF w Cannes (nagroda za scenariusz), z fantastyczną Demi Moore w roli głównej. "Substancję" pokażemy dzięki współpracy z Monolith Films, który wprowadzi to dzieło do regularnej dystrybucji od 20 września.

"Substancja": świeża krew w body horrorze"Substancja" była bez wątpienia jednym z najgłośniejszych tytułów tegorocznego konkursu głównego na festiwalu w Cannes (i już zdążyła zebrać fantastyczne recenzje polskich krytyków). To przede wszystkim zasługa brawurowej Demi Moore, dla której rola starzejącej się celebrytki, Elizabeth Sparkle, stanowi spektakularny przełom w karierze. Nic więc dziwnego, że jej występ przyjęty został kilkunastominutowymi owacjami. Znakomitej Moore talentem nie ustępuje świetna, wyrastająca na nową ikonę kina Margaret Qualley (znana z m.in. kultowego już serialu "Sprzątaczka" czy "Pewnego razu w Hollywood" Tarantino). Ich filmowy pojedynek to prawdziwa aktorska uczta. Na szczególną uwagę zasługuje także Dennis Quaid, w niecodziennej dla siebie roli, który również rozsadza ekran niesamowitą energią. I wreszcie: "Substancja" dowodzi, że body horror to gatunek, który za sprawą reżyserek (by wymienić tylko Lucile Hadžihalilović, Julie Ducournau czy Rose Glass) dostał potężny zastrzyk świeżej krwi.

Film francuskiej reżyserki, Coralie Fargeat, rozgrywa się w świecie, który każe kobietom stawać się coraz "lepszą wersją siebie", czyli gonić wyśrubowane bez litości standardy piękna. Dlatego kiedy Elizabeth Sparkle, gwiazda fitnessu, kończy 50 lat, szefowie stacji, w której ma swój program, postanawiają wymienić ją na młodszą trenerkę. Zdruzgotana, upokorzona Sparkle otrzymuje jednak ofertę od tajemniczego laboratorium, które oferuje jej tytułową substancję, dzięki której stanie się młodsza, piękniejsza i perfekcyjna w każdym calu. Czy starzejąca się kobieta może odrzucić taką propozycję?

Film Fargeat to piekielnie ostra satyra na Hollywood: fenomenalnie wystylizowany, błyskotliwie konfrontujący tryskający pożądaną młodzieńczą świeżością świat mediów, kina, portali z ukrytymi, mrocznymi kulisami teatru piękna i pożądania. W landrynkowej i krwawej, słodkiej i odrażającej, pełnej czarnego humoru "Substancji" odbija się doświadczenie wielu aktorek budujących karierę na kapitale urody. Ale ów body horror jest przy tym dojmujący i bezbłędny w dużo głębszych diagnozach, w których zewnętrzne oczekiwania, uwewnętrzniona nienawiść do siebie, przemysł urody i przemysł rozrywki bez końca dyscyplinują kobiece ciała i dusze (autorka opisu: Małgorzata Sadowska).

Na 24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu zapraszamy w dniach 18-28 lipca, zaś o tydzień dłużej, do 4 sierpnia, festiwal będzie można zaprosić do swojego domu – za sprawą wirtualnej odsłony wydarzenia. Pełny program ogłosimy 2 lipca, a dwa dni później, 4 lipca, rozpocznie się sprzedaż biletów na seanse.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones