Najpopularniejsi polscy pisarze pod ogromnym wrażeniem "Chłopca z niebios". Już od dziś w kinach!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Najpopularniejsi+polscy+pisarze+pod+ogromnym+wra%C5%BCeniem+%22Ch%C5%82opca+z+niebios%22.+Ju%C5%BC+od+dzi%C5%9B+w+kinach-151248
Najpopularniejsi polscy pisarze pod ogromnym wrażeniem "Chłopca z niebios". Już od dziś w kinach!
Filmem Tarika Saleha zachwyca się Katarzyna Bonda: "Dawno już nie widziałam pełnometrażowego thrillera, który trzymałby w napięciu nie tylko w trakcie oglądania, ale został w głowie na długo... Powiem jedynie, że jestem zachwycona. Gęsta atmosfera, oddana minimalistycznymi środkami, za to wykonanie >>na bogato<<. Sceny grupowe, przepiękne zdjęcia. Oszałamiające kreacje aktorskie. Temat mega nośny i podany niczym wyrafinowany posiłek. Wymaga celebry, namysłu, a po wszystkim tęsknisz i nic już nie wydaje się godne uwagi".


Wojciech Chmielarz zgadza się z Bondą: "to jeden z najlepszych thrillerów, jakie widziałem ostatnio. Z gęstą atmosferą. Świetnia zagrany. (…) Naprawdę niezwykły, fascynujący, inny od tego, co przywykliśmy oglądać. Bardzo polecam".

Jakub Ćwiek zwraca uwagę na mocne, acz proste środki formalne i porównuje film do... wczesnego Patryka Vegi: "Największą siłą tego thrillera jest gatunkowa prostota. Tu nie ma wyszukanych środków stylistycznych, nie ma wynajdowania kina na nowo, szukania za wszelką cenę jakichś nowych rozwiązań. (…) Bo "Chłopiec..." to prosta, ale jednocześnie gęsta klimatem i szczera opowieść o korumpującej władzy. (…) Pomaga w tym też niewątpliwie bardzo sprawnie napisany scenariusz — nagrodzony zresztą w Cannes — ale i, co warto podkreślić, surowe, nieociosane aktorstwo. Trochę jak u wczesnego, jeszcze sprawnego Vegi z czasów znakomitego pierwszego Pitbula, zamiast szkodzić, umacnia wrażenie obcowania z czymś prawdziwym, realnym. Ludzkim".

Sylwia Chutnik wyznaje: "Przez dwie godziny byłam zahipnotyzowana. Jak to jest napisane! Już sam pomysł na historię jest interesujący. (...) Wciągający thriller nawiązuje do literackich klasyków gatunku. Nie dziwię się, że został uhonorowany w Cannes nagrodą za najlepszy scenariusz. (…) Zanim zaczął robić filmy, Saleh był uznanym artystą graffiti. Nie wiem, czy to doświadczenie wpłynęło na jego twórczość filmową, ale niewątpliwie to plastyczne filmy: niektóre zdjęcia to jak ruchome obrazy".

Najnowszy obraz Tarika Saleha ("Morderstwo w Hotelu Hilton") został osadzony w świecie, którego nikt wcześniej nie odważył się pokazać na ekranie. Poznajemy historię Adama, chłopaka z rybackiej wioski, który przyjeżdża na prestiżowe stypendium do Kairu. Gdy staje się świadkiem tajemniczego zabójstwa kolegi, zostaje wplątany w śmiertelnie niebezpieczną intrygę. Zmuszony do współpracy, zgadza się przeniknąć do Bractwa Muzułmańskiego — jednej z najpotężniejszych organizacji islamu, która nie zawaha się przed niczym, żeby chronić swoje tajemnice...

Przekonajcie się sami. "Chłopca z niebios" możecie oglądać już od dziś w kinach w całym kraju!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones