Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+wydaje+bajo%C5%84sk%C4%85+sum%C4%99+na+seriale+Ryana+Murphy%27ego-127027

Netflix wydaje bajońską sumę na seriale Ryana Murphy'ego

  • Variety
  • autor: mp
  • Seriale, Filmy
Netflix się nie patyczkuje. Kiedy czegoś bardzo chce, to wydaje na to każdą sumę. Tak jest w przypadku "The Irishman" Martina Scorsesego, który będzie najdroższą produkcją platformy. Teraz zaś Netflix dokonuje szokującego Hollywood zakupu - rozpoczyna współpracę z serialowym gigantem Ryanem Murphym. Portal Variety podaje, że za pięcioletni kontrakt z producentem platforma zapłaci 250-300 milionów dolarów.

GettyImages-455692374.jpg


Przy okazji Netflix zadał poważny cios Disneyowi. Murphy do tej pory współpracował z 20th Century Fox i jego stacjami telewizyjnymi. Ta umowa jednak wygasa 30 czerwca. Szef Disneya Bob Iger osobiście zabiegał o to, żeby producent dalej współpracował ze studiem, które wkrótce stanie się częścią koncernu Myszki Miki (chyba że Comcast na poważnie weźmie się za próbę przebicia oferty Disneya). Jak jednak widać, jego propozycja okazała się niewystarczająca.

Murphy od lat jest gwarantem sukcesu komercyjnego i prestiżowego. To jemu zawdzięczamy olbrzymią popularność seriali-antologii. Jest autorem takich cykli, jak "American Horror Story" i "American Crime Story".

Oficjalnie kontrakt Murphy'ego z Netfliksem wejdzie w życie 1 lipca. Na jego mocy producent będzie tworzył seriale i filmy fabularne wyłącznie dla platformy. Jego współpraca z Netfliksem trwa już jednak od jakiegoś czasu. Już w przygotowaniu są seriale: "Ratchet" (spin-off "Lotu nad kukułczym gniazdem") i "The Politician" (satyra polityczna, w której główną rolę zagra Ben Platt).

zobacz też: