Nie żyje Diana Rigg. Aktorka znana z serialu "Gra o tron" miała 82 lata

BBC / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Diana+Rigg.+Aktorka+znana+z+serialu+%22Gra+o+tron%22+mia%C5%82a+82+lata-139259
Nie żyje Diana Rigg. Aktorka znana z serialu "Gra o tron" miała 82 lata
źródło: Getty Images
autor: Chris Williamson
Nie żyje aktorka Diana Rigg. Miała 82 lata. Powodem śmierci była choroba nowotworowa. Aktorka znana jest z ról Lady Olenny Tyrell w serialu "Gra o tron" i Tracy Di Vicenzo w filmie o przygodach Jamesa Bonda "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości".

Diana Rigg w serialu "Gra o tron"

Kim była Diana Rigg?Diana Rigg urodziła się w Doncaster w Wielkiej Brytanii, lecz pierwsze lata dzieciństwa spędziła w Indiach, gdzie jej ojciec pracował w kolejnictwie. Gdy miała osiem lat została odesłana do Anglii, gdzie wstąpiła do szkoły z internatem. Już w młodości przejawiała zainteresowanie aktorstwem. W latach 1955-57 studiowała w Royal Academy of Dramatic Art, gdzie jej koleżanką z roku była Glenda Jackson. Jeszcze pod koniec lat 50. ubiegłego wieku debiutowała na scenie teatralnej i w telewizji.

"Rewolwer i melonik", James Bond, "Gra o tron" - najważniejsze role Diany RiggDiana Rigg szybko zyskała popularność. Udało jej się to dzięki roli Emmy Peel w niezwykle popularnym w latach 60. serialu telewizyjnym "Rewolwer i melonik". W 1969 roku zagrała u boku George'a Lazenby'ego w filmie o przygodach Jamesa Bonda "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości". Dwa lata zagrała w filmie "Szpital", który przyniósł jej jedyną nominację do Złotego Globu. Większość widzów kojarzy ją przede wszystkim z rolą w serialu "Gra o tron". Grała Lady Olennę Tyrell. Rola ta przyniosła jej cztery nominacje do nagrody Emmy.

Tracy Di Vicenzo i  James Bond ("W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości")

Aktorka do samego końca pozostawała aktywna zawodowo. Ostatni filmem z jej udziałem jest "Last Night in Soho" Edgara Wrighta, którego premiera planowana jest na 2021 rok.

Diana Rigg zmarła na raka w swoim domu otoczona rodziną.