Nie żyje Fred Willard

Variety / autor: Ewelina Leszczyńska /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Fred+Willard-137779
Nie żyje Fred Willard
źródło: Getty Images
autor: Gabriel Olsen
Smutne nowiny dotarły do nas zza oceanu. W wieku 86 lat zmarł Fred Willard. Komik zapisał się w pamięci publiczności rolami towarzyskich, choć bezczelnych bohaterów. Choć często grywał epizodyczne role, wielokrotnie to właśnie on zapadał widzom w pamięć, kradnąc show. 

Willard przez długi czas był kojarzony z występami w komediach improwizacyjnych. Pojawił się m.in. w kultowym "Oto Spinal Tap" oraz reżyserowanych przez Christophera Guesta mockumentach: "Niezłej sztuce", "Medalu dla miss", "Koncercie dla Irwinga", "Radosnym Purim" oraz "Maskotkach". Czterokrotnie był nominowany do nagrody Emmy. W 2003, 2004 i 2005 roku za rolę Hanka w popularnym w Stanach Zjednoczonych serialu "Wszyscy kochają Raymonda" oraz w 2010 za występ w serialu "Współczesna rodzina", gdzie wcielił się we Franka Dunphy'ego. W 2015 roku zdobył nagrodę Daytime Emmy za rolę Johna Forrestera w emitowanym także w Polsce tasiemcu "Moda na sukces".

Polscy widzowie najlepiej kojarzą go z drugoplanowych ról w licznych komediach, m.in. "WALL-E", "American Pie: Wesele" czy "Pięćdziesięciu twarzy Blacka". Wkrótce będziemy mogli zobaczyć go w serialu "Siły Kosmiczne", gdzie wcielił się w rolę Freda Nairda, ojca granego przez Steve'a Carella generała Marka R. Nairda.
Udostępnij: