Nie żyje Tony Lo Bianco. Aktor znany z "Francuskiego łącznika" miał 87 lat

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Tony+Lo+Bianco.+Aktor+znany+z+%22Francuskiego+%C5%82%C4%85cznika%22+mia%C5%82+87+lat-156065
Nie żyje Tony Lo Bianco. Aktor znany z "Francuskiego łącznika" miał 87 lat
źródło: Getty Images
autor: Noam Galai
Nie żyje Tony Lo Bianco – aktor najlepiej znany z roli Sala Boki we "Francuskim łączniku". Mogliśmy go zobaczyć również w takich filmach jak "The Honeymoon Killers", "Serpico" czy "Nixon". Miał 87 lat. Smutną informację przekazała mediom jego żona.

Kim był Tony Lo Bianco? Początki kariery


Tony Lo Bianco urodził się 1 października 1936 roku. Po ukończeniu liceum uczył się w szkole aktorskiej Dramatic Workshop. Pierwsze role grywał na Broadwayu. Rola w Off-Broadwayowej sztuce "Yanks 3 Detroit 0 Top of the Seventh" przyniosła mu nagrodę Obie. Kilkakrotnie był też nominowany do nagród Tony. Jako aktor kinowy zadebiutował w dramacie "The Sex Perils of Paulette". Gościnnie występował w serialach, m.in. operze mydlanej "Love of Life", "Get Smart", "Hawk" czy "N.Y.P.D.".

Najważniejsze role Tony'ego Lo Bianco


Najbardziej znaną rolą Tony'ego Lo Bianco jest Sal Boca z "Francuskiego łącznika" Williama Friedkina – amerykańsko-włoski gangster, który szmuglował narkotyki do Stanów Zjednoczonych przez Francję. Przypominamy zwiastun: W filmografii Tony'ego Lo Bianco znajdziemy też takie tytuły jak doceniany przez Françoisa Truffaut kryminał "Honeymoon Killers", "Od siedmiu wzwyż" na planie którego ponownie spotkał się z Royem Scheiderem, horror "Bóg mi powiedział", dramat biograficzny "Nixon", thriller "Pod presją", komedia kryminalna "Mafia!" czy oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat biograficzny "Zabić Irlandczyka". Zagrał też niewielką rolę w "Serpico". Występował w takich serialach jak "Police Story", "Jezus z Nazaretu", "Jessie" czy – gościnnie – w "Napisała: Morderstwo", "Strażniku Teksasu", "Prawie i porządku" i "Prawie i porządku: Zbrodniczym zamiarze". Jego filmografię zamyka komediodramat "Gdzieś w Queens".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones