Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+Xbox+jednak+mniejszy+od+lod%C3%B3wki%2C+a+dodatkowo+poznali%C5%9Bmy+jego+specyfikacj%C4%99-136962

Nowy Xbox jednak mniejszy od lodówki, a dodatkowo poznaliśmy jego specyfikację

Microsoft opublikował dziś na swoim blogu pełną specyfikację techniczną nadchodzącego wielkimi krokami Xbox Series X. Ogólny zarys tego co znajdzie się w nowej konsoli już znaliśmy, a teraz mamy wszystkie wartości i cyferki, dzięki którym fani zielonych będą mogli wykłócać się w sieci z graczami PlayStation. Pełną rozpiskę znajdziecie na końcu tego newsa, ale zanim do tego przejdziecie: oto porównania nowej konsoli z lodówką. Po ujawnieniu jej wyglądu w sieci pojawiło się wiele memów, wyśmiewających wymiary i wygląd nowego Xboksa, więc Microsoft postanowił pokazać nam jak ich konsola wypada w porównaniu z lodówką.

ETO3Zp2XQAE4ZSD.jpegNa kanale YouTube Xboksa pojawiły się również dwa filmy prezentujące czas wczytywania gier (na przykładzie "State of Decay 2") na Xbox One X i Xbox Series X oraz prezentację nowej funkcji pozwalającej na zamrażanie i szybkie uruchamianie kilku gier jednocześnie.Poniżej znajdziecie wspominaną specyfikację techniczną konsoli. Co ciekawe, wbudowaną pamięć 1TB SSD NVMe będziemy mogli rozszerzać specjalnymi modułami przygotowanymi we współpracy z firmą Seagate. Nie znamy na tę chwilę ich przybliżonej ceny, ale szybkie sprawdzenie w sieci pokazało nam, że dysk SSD NVMe tej firmy o pojemności 1TB to wydatek rzędu 900 złotych. Trzymamy kciuki, żeby cena konsoli nie zaskoczyła nas w taki sposób jak pierwsze edycje PlayStation 3.

CPU 8 rdzeni @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/ SMT) Custom Zen 2 CPU
GPU 12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU
Rozmiar procesora 360.45 mm2
Proces produkcji procesora 7nm
Pamięć 16 GB GDDR6 w/ 320mb bus
Przepustowość pamięci 10GB @ 560 GB/s, 6GB @ 336 GB/s
Wbudowany dysk 1 TB Custom NVME SSD
Rozszerzenie pamięci 1 TB Expansion Card (dokładnie takie same parametry jak wbudowana)
Zewnętrzne dyski Obsługa dysków na USB 3.2 
Napęd optyczny 4K UHD Blu-Ray Drive