Nowy film twórcy "Lighthouse" będzie "olbrzymi"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+film+tw%C3%B3rcy+%22Lighthouse%22+b%C4%99dzie+%22olbrzymi%22-137357
Jak donosiliśmy już na stronach Filmwebu, Robert Eggers, reżyser "Czarownicy: Bajki ludowej z Nowej Anglii" i "The Lighthouse", szykuje nowy film. Nosi on tytuł "The Northman". Dziś dowiedzieliśmy się, że to największy jak dotąd projekt reżysera, nad którym pracuje w wyjątkowy - przynajmniej dla siebie - sposób.

GettyImages-1174497432.jpg Getty Images © Francois DurandKostiumy, scenografia, rekwizyty - zwykle reżyser pracował nad tymi elementami własnoręcznie, albo - jako doświadczony scenograf - z niewielką pomocą ekipy. Teraz jest to jednak niemożliwe. "Skala tego przedsięwzięcia jest olbrzymia. Nie jestem w stanie wszystkiego dopilnować sam i nad wszystkim czuwać (...) Jest tak wiele lokacji zdjęciowych, tak wielka dokumentacja, trzeba zbudować wszystkie wioski, uszyć tysiące kostiumów, wytrenować konie, narysować storyboardy. Zwykle rysowałem je tylko w scenach ze zwierzętami, albo tam, gdzie musieliśmy użyć efektów specjalnych. Teraz to w zasadzie każda scena, a do tego dochodzą setki statystów". 

Prace pre-produkcyjne trwają już od pięciu miesięcy, z uwagi na pandemię koronawirusa wszyscy czekają oczywiście na zielone światło. Producentem będzie Lars Knudsen, który z Eggersem współpracował przy "Czarownicy", był też związany z "Dziedzictwem. Hereditary" Ariego Astera. Scenariusz przygotował Eggers we współpracy z islandzkim poetą i nowelistą Sjónem.

Akcja "The Northman" osadzona będzie na Islandii w X wieku. Opowiadać będzie o księciu Wikingów szukającym zemsty na mordercach ojca. Alexander Skarsgård miałby zagrać księcia. Nicole Kidman byłaby jego matką.
Udostępnij: