Po blisko 20 latach znowu razem. Dakota Fanning u boku Denzela Washingtona w "Bez litości 3"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Po+blisko+20+latach+znowu+razem.+Dakota+Fanning+u+boku+Denzela+Washingtona+w+%22Bez+lito%C5%9Bci+3%22-146837
Po blisko 20 latach znowu razem. Dakota Fanning u boku Denzela Washingtona w "Bez litości 3"
źródło: Getty Images
autor: Michael Tullberg
Dakota Fanning zagra u boku Denzela Washingtona w trzeciej odsłonie serii "Bez litości". Będzie to  pierwsze ekranowe spotkanie aktorów od czasu słynnego "Człowieka w ogniu" z 2004 roku.


"Bez litości 3": szczegóły filmuPremiera "Bez litości 3" zaplanowana jest na 1 września 2023 roku. Scenariusz napisał po raz kolejny Richard Wenk. Za kamerą stanie twórca dwóch poprzednich części, Antoine Fuqua. W 2018 roku reżyser przyznał, że chciałby, aby trzecia odsłona cyklu rozgrywała się w Europie. Przypomnijmy, iż będzie to piąty wspólny projekt Fuqui i Washingtona. Prócz dwóch filmów o przygodach Roberta McCalla panowie mają również na koncie "Dzień próby" oraz "Siedmiu wspaniałych".

O czym opowiada seria "Bez litości"?"Bez litości" to kinowy remake popularnego serialu sensacyjnego "Equalizer" emitowanego w latach 1985-1989. Grany przez Washingtona McCall to człowiek, który odciął się od tajemniczej przeszłości, aby rozpocząć nowe, spokojne życie. Kiedy jednak bohater spotyka Teri (Chloë Grace Moretz) - młodą dziewczynę, zmuszoną do współpracy przez niebezpiecznych rosyjskich gangsterów - nie może pozostać bezczynny. Uzbrojony w umiejętności, które pozwalają mu zemścić się na każdym, kto jest okrutny wobec bezbronnych ludzi, McCall rezygnuje z narzuconej sobie izolacji, aby zaprowadzić sprawiedliwość.

Pierwsza część "Bez litości" trafiła do kin w 2014 roku. Przy budżecie rzędu 55 milionów dolarów film zarobił na całym świecie 192 miliony. Sequel zadebiutował na ekranach cztery lata później i również cieszył się dużą popularnością - wpływy z box office'u wyniosły 190 milionów.

Dakota Fanning: najsłynniejsze roleDakota Fanning zagrała pierwszą ważną rolę w wieku zaledwie 7 lat, występując u boku Seana Penna w dramacie "Sam". W kolejnych latach mogliśmy ją zobaczyć m.in. w takich filmach jak "Dziewczyny z wyższych sfer", "Kot", "Człowiek w ogniu", "Wojna światów", "Pajęczyna Charlotty", "Sekretne życie pszczół" oraz "Saga Zmierzch". Najnowsze produkcje z udziałem aktorki to  "Pewnego razu... w Hollywood" oraz serial "Alienista".

Zwiastun filmu "Człowiek w ogniu"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones