Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+serialowe+uniwersum+Johna+Grishama-131006

Powstanie serialowe uniwersum Johna Grishama

  • Deadline
  • autor: mp
  • Seriale
Platforma Hulu ogłasza rozpoczęcie prac nad "The Grisham Universe". Jako pierwsze powstaną "The Rainmaker" i "Rogue Lawyer".

grisham.jpg
samotny-wilk-b-iext43255676.jpg


"The Grisham Universe" będzie cyklem seriali rozgrywających się w tym samym świecie. Każdy z tytułów powstanie na bazie innej powieści Johna Grishama. "The Rainmaker" i "Rogue Lawyer" mają być kręcone jednocześnie, ale będą mieć własne, niezależne fabuły. Łączyć je będzie wspólny czarny charakter oraz pojawianie się w obu serialach niektórych postaci. Jak mówią twórcy, każdy odcinek będzie swoistym crossoverem.

Prowadzącymi obu seriali będą Michael Seitzman ("Code Black: Stan krytyczny") i Jason Richman ("Mercy Street"), przy czym ten pierwszy skupi się przede wszystkim na "The Rainmaker", a ten drugi na "Rogue Lawyer".

"The Rainmaker" powstanie na bazie powieści Grishama z 1995 roku wydanej w Polsce jako "Zaklinacz deszczu". Jest to historia młodego prawnika, który tuż po studiach podejmuje się walki w imieniu chorego na białaczkę chłopca z firmą ubezpieczeniową, która zablokowała leczenie. W 1997 roku książka została zekranizowana, a w roli głównej wystąpił Matt Damon.

Z kolei "Rogue Lawyer" jest ekranizacją jednej z nowszych powieści (z 2015 roku), która w Polsce wyszła jako "Samotny wilk". Opowiada o nietypowym prawniku prowadzącym praktykę w kuloodpornej furgonetce i broniący ludzi, których kancelarie adwokackie nie wpuszczą nawet do swoich biur.

Grisham będzie zaangażowany w cały projekt jako producent wykonawczy.

zobacz też: