Premiery VoD: "House of Cards", najnowszy film Gilliama oraz niezwykle spokojny horror "Byzantium"

https://www.filmweb.pl/news/Premiery+VoD%3A+%22House+of+Cards%22%2C+najnowszy+film+Gilliama+oraz+niezwykle+spokojny+horror+%22Byzantium%22-106721
Dziś zapraszamy Was do letniego kina VoD Kinoplexu. Wśród premier same hity.

"House of cards"
to serial o dochodzeniu do swego po trupach. Niekiedy dosłownie. Krew, seks, brud – a wszystko to podaje się nam w białych rękawiczkach i pod kołnierzykiem. Teraz można go oglądać legalnie również w polskim Internecie.

Druga duża premiera online to "Teoria wszystkiego" – aktualnie dostępna tylko w Kinoplex.pl. Nie zdradzimy, czy Terry'emu Gilliamowi udało się rozwiązać zagadkę istnienia, za to na pewno zdołał skompletować niesamowitą obsadę, zatrudniając najbardziej znanych aktorów nawet do epizodycznych ról.

 
"House of Cards"


Długą drogę pokonał Kevin Spacey – od psychopatycznych morderców na początku kariery przez słynne role w "American Beauty" i "K-PAX", po kreację cynicznego polityka Franka Underwooda w "House of cards". Teraz "House of cards" możecie obejrzeć w serwisie Kinoplex.

To serial, który błyskawicznie stał się popkulturowym fenomenem – a to rzadkie, jeśli chodzi o serie opowiadające o politycznych intrygach. W telewizji królowały zombie, historie o gangsterach, narkotykach, gangach motocyklowych. Na ich tle teoretycznie historia o zapleczu amerykańskiej polityki może okazać się mało efektowna. Błąd. "House of cards" to serial o dochodzeniu do swego po trupach. Niekiedy dosłownie. Krew, seks, brud - a wszystko to podaje się nam w białych rękawiczkach i pod kołnierzykiem.


"Teoria wszystkiego"


Christoph Waltz to jeden z największych szczęściarzy w historii kina. Zauważony przez międzynarodową publiczność ledwie kilka lat temu, w ciągu pięciu lat zrobił niesamowitą karierę. Od 2010 roku zdobył więcej laurów i nagród niż aktorzy tacy, jak Gary Oldman czy Johnny Depp. Dwa Oscary, dwa Złote Globy, dwie BAFTY, Złota Palma w Cannes i wiele innych. Role m.in. u Tarantino (dwukrotnie!), Polańskiego, a ostatnio również u Terry’ego Gilliama.

"Teoria wszystkiego" Gilliama to futurystyczna jazda, w której czuć wpływy twórców takich, jak Dick, Gibson czy Orwell. Piękna w swoim pesymizmie wizja świata przyszłości, w którym pozbawieni jesteśmy prywatności. A Christoph Waltz pozbawiony jest brwi.


"Byzantium"


Reżyser Neil Jordan wziął się za temat wampiryzmu. Nie po raz pierwszy – bo równo 20 lat temu zrobił słynny "Wywiad z wampirem" z Bradem Pittem i Tomem Cruisem.

"Byzantium" to niezwykle spokojny horror. Bardziej skupiający się na osobowości wampirów (Gemma Arterton, Saoirse Ronan) niż na mrożących krew w żyłach scenach. Zdecydowanie bliżej mu do ostatniego filmu Jarmuscha niż do wampirycznego kina akcji czy horrorów. Do tego film jest fantastycznie zrealizowany. Warto go obejrzeć choćby dla samych zdjęć. Zwłaszcza że od niedawna można go obejrzeć taniej, bo w pakiecie (kupując Kinoplex MAX, płacąc raz 15 zł., zyskuje się miesięczny dostęp do ponad 200 seriali i filmów - w tym "Byzantium").


W VOD Kinoplex.pl można legalnie oglądać filmy, bajki i seriale. W bazie znajduje się ponad tysiąc tytułów, dostępnych za darmo oraz w modelu płatnym.

Oferta filmowa Kinopleksu to m.in. hitowe tytuły z kin, które (zwłaszcza polskie produkcje) często trafiają do serwisu już 2-3 miesiące po premierze kinowej, filmowe evergreeny i propozycje dla koneserów - jak np. unikalna kolekcja kina niemego z Busterem Keatonem, produkcje polskich szkół filmowych z Łodzi, Warszawy i Katowic czy tematyczne zestawy kin europejskich.

Pod adresem www.kinoplex.pl/dzieci można znaleźć kolekcję filmów familijnych, edukacyjnych oraz bajki dla dzieci.  
 
Filmy z Kinoplex.pl dostępne są także m. in. na telewizorach Smart TV Samsung i Toshiba, jako aplikacja w smartfonach z systemem Windows Phone oraz na tabletach i notebookach z systemem Windows 8, a także w telewizji osobistej Netia Player i w multimedialnym odtwarzaczu wideo ALLPlayer.

Pełną ofertę Kinoplex znajdziecie TUTAJ.
Informacja sponsorowana