Producent "300" szykuje historię "Odyseusza"

  • Variety
  • autor: Marcin Pietrzyk
  • Filmy
Firma Hollywood Gang należąca do Gianniego Nunnariego zrealizuje dla Warner Bros. film "Odysseus". Będzie to kolejna historia filmowa Nunnariego osadzona w realiach starożytnego świata śródziemnomorskiego. Jest on producentem zrealizowanego w 2006 roku "300" opowiadającego o bitwie pod Termopilami i przygotowywanego aktualnie "War of Gods", której bohaterem jest Tezeusz.

Warner Bros. wygrało walkę o prawa do scenariusza, którego autorką jest Ann Peacock ("Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa"). Na stanowisko reżysera zaangażowany został Jonathan Liebesman, autor "Gdy zapada zmrok" i "Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek").

Odyseusz to legendarny król Itaki, jeden z głównych bohaterów mitu o Wojnie Trojańskiej. Na wojnie z Troją spędził 10 lat. To on odnalazł Achillesa, on też wymyślił podstęp z koniem trojańskim. Jest też bohaterem "Odysei" Homera relacjonującej jego wieloletni powrót do domu, podczas którego spotyka Kirke, syreny, Kalypso i dowiaduje się, jaką wierną ma żonę i niewiernych poddanych.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię