Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22X-Men%3A+New+Mutants%22+zekranizuje+Kinga-125338

Reżyser "X-Men: New Mutants" zekranizuje Kinga

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy
Jak bumerang wraca pomysł ekranizacji "The Talisman". Nowe otwarcie możliwe jest za sprawą Josha Boone'a ("X-Men: New Mutants"), który napisze scenariusz filmu. Nie jest wykluczone, że zostanie również reżyserem obrazu.

1_b.jpg


"The Talisman" powstanie dla Amblin Entertainment, studia założonego przez Stevena Spielberga. Ten zakupił prawa do powieści Stephena Kinga już w latach 80. i od tamtej pory wielokrotnie starał się doprowadzić do powstania filmu.

Do tej pory największe szanse ekranizacja miała na początku XX wieku, kiedy najpierw Vadim Perelman, a po nim Edward Zwick byli reżyserami filmu, a scenariusz przygotował Ehren Kruger. Dekadę później powstał pomysł zrobienia serialu. Projekt rozwijano z myślą o stacji TNT. Z tych planów również nic nie wyszło. Teraz Amblin powraca do kinowego pomysłu.

"The Talisman" będzie ekranizacją powieści Stephena Kinga napisanej w 1984 roku. Jej bohaterem jest 12-letni Jack Sawyer, syn chorej na raka aktorki, który wyjeżdża wraz z nią z Kalifornii do opustoszałego miasteczka letniskowego w New Hampshire. Jack nie chce dopuścić do świadomości choroby matki. Poznaje starego Murzyna, dozorcę wesołego miasteczka, który ujawnia mu zdumiewającą prawdę. W równoległym do naszego świecie, zwanym Terytoriami, Dwójniczka jego matki, Laura DeLoessian, również jest śmiertelnie chora. Tylko Jack może uratować obydwie kobiety - jeśli pójdzie na drugi koniec kontynentu, gdzie w groźnym, pełnym zła czarnym hotelu znajduje się Talizman o uzdrawiającej mocy. Jack rusza więc na heroiczną wyprawę przeskakując między dwoma światami, przeżywając niesamowite przygody, poznaje wrogów i przyjaciół. Przede wszystkim jednak dorasta i staje się godnym Talizmanu. Jego wyprawa ma jeszcze bardziej doniosłe znaczenie, niż sobie pierwotnie wyobrażał.

Obraz wyprodukuje Frank Marshall.

zobacz też: