SPOILER: Gordon-Levitt a nowy "Batman" i "Justice League"

4press.pl / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/SPOILER%3A+Gordon-Levitt+a+nowy+%22Batman%22+i+%22Justice+League%22-88262
UWAGA! NEWS ZAWIERA SPOILERY!

Joseph Gordon-Levitt, odtwórca roli Johna Blake'a w "Mroczny Rycerz powstaje", zdradził, co sądzi o zakończeniu filmu i o swojej przyszłości w opowieściach o Batmanie.


Aktor powiedział w wywiadach z Jimmym Kimmelem oraz portalem ScreenRant, że nie powróci na ekranie jako Robin i że zakończenie ostatniego filmu nie jest według niego furtką do kolejnych dzieł, ale elegancką kodą całej trylogii. Robin nie jest według niego nowym, centralnym bohaterem uniwersum, ale raczej symbolem dopełnienia ideałów Batmana. Spytany o projekt "Justice League" aktor stwierdził, że nic o nim nie wie, więc najprawdopodobniej również w nim nie wystąpi. 

Przypomnijmy, że "Justice League" to jedna z ofiar strajku scenarzystów sprzed kilku lat. Projekt miał już reżysera i obsadę, od początku zdjęć dzieliły ekipę tylko dni, a jednak film nie powstał. Teraz Warner Bros. ma nową koncepcję. Chce, by projekt był tym dla adaptacji DC Comics, czym dla Marvela jest "Avengers". Studio planuje więc stworzyć całą serię powiązanych ze sobą filmów.