Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Scorsese+i+DiCaprio+%28znowu%29+szykuj%C4%85+biografi%C4%99+Roosevelta-125100

Scorsese i DiCaprio (znowu) szykują biografię Roosevelta

  • Coming Soon
  • autor: jp
  • Filmy
W 2005 roku Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio planowali realizację filmu o 26. prezydencie USA Theodorze Roosevelcie. Projekt wówczas nie wypalił, ale wygląda na to, że właśnie dostał drugą szansę.  

GettyImages-467487755.jpg
Getty Images © Mark Davis

Oryginalnie film miał być oparty na nagrodzonej Pulitzerem książce Edmunda Morrisa "The Rise of Theodore Roosevelt". Scenariusz napisał wówczas Nicholas Meyer ("Star Trek II: Gniew Khana"). Film szykowano na opowieść o młodzieńczych latach Roosevelta, od jego studiów na Harvardzie po mianowanie na prezydenta.

Morris napisał trylogię biografii Roosevelta, druga z nich ("Theodore Rex") opowiada o jego prezydenturze w latach 1901-1909, a trzecia ("Colonel Roosevelt") przybliża historię jego porażki w próbie zostania prezydentem po raz trzeci, niebezpiecznej wyprawy do brazylijskiej dżungli oraz śmierci w 1919 roku.

DiCaprio jest obecnie w tym samym wieku, w którym Roosevelt został prezydentem (42 lata). Nie wiadomo jednak, czy zmieniły się plany i zamiast o "genezie" Roosevelta Scorsese opowie jednak o jego dojrzalszych latach.

Nowy scenariusz napisze Scott Bloom. Projekt powstaje dla studia Paramount.

zobacz też: