Stało się! "Batman: The Killing Joke" z kategorią R

EW / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sta%C5%82o+si%C4%99+%22Batman%3A+The+Killing+Joke%22+z+kategori%C4%85+R-116974
W październiku informowaliśmy o tym, że Warner Bros. rozważa realizację animacji "Batman: The Killing Joke" pod kategorię wiekową R. Teraz możemy, za portalem Entertaiment Weekly, potwierdzić: mamy historyczne wydarzenie.


Animacja rzeczywiście otrzymała kategorię R. Co więcej szefowie Warner Bros. Animation nie planuje wprowadzenia na rynek wersji ocenzurowanej. Szef Warner Bros. Animation & Warner Digital Series Sam Register stwierdził, że studio postanowiło pozostać jak najbliższe duchowi oryginału. Tym samym jest to pierwsza produkcja animowana Warnera i DC Comics, która otrzymała R-kę. Jest też drugim filmem z Batmanem z taką kategorią (pierwszy jest rozszerzona wersja widowiska "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości").

"Zabójczy żart" to wydany w 1988 komiks. Dowiadujemy się z niego między innymi, kim (być może) był Joker, zanim stał się zielonowłosym psychopatą. To również jedna z bardziej kontrowersyjnych opowieści o Batmanie, głównie ze względu na enigmatyczne zakończenie oraz scenę brutalnej napaści Jokera na Barbarę, córkę komisarza Gordona.

Film będzie miał swoją premierę na Comic-Conie w San Diego. Gwiazdami produkcji są Kevin Conroy i Mark Hamill, którzy ponownie użyczą głosów postaciom Batmana i Jokera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones