Sony na CC: Co z platformą? Kraven z R! Ghostbusters! Napoleon!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szef+Sony+atakuje+platformy.+Pokaza%C5%82+zwiastun+Kravena.+To+pierwszy+kinowy+Marvel+z+kategori%C4%85+R-150461
Sony na CC: Co z platformą? Kraven z R! Ghostbusters! Napoleon!
W Las Vegas rozpoczął się CinemaCon, czyli najważniejsza branżowa impreza roku, na które szefowie wielkich wytwórni podsumowują ostatni rok i ujawniają plany na najbliższe miesiące i lata. Tegoroczną imprezę rozruszało Sony, które przygotowało dla zgromadzonych wiele atrakcji. Oto najważniejsze z nich.

Platformy nie tworzą gwiazd filmowychPubliczność rozgrzało wystąpienie szefa studia Sony Tom Rothman, który bez ogródek wyrażał się na temat stanu kina i platform streamingowych.

Przez ostatnie trzy lata, kiedy eksperci do spraw mediów krytykowały nasz biznes, Sony pozostawało niewzruszone. Jesteśmy jedynym dużym studiem całkowicie oddanym kinu. Byliśmy pewni, że filmy w kinach mogą nie tylko przetrwać, ale odnosić triumfy - powiedział. - Inną rzeczą, którą mówili eksperci, jest to, że gwiazdy filmowe już się nie liczą. Liczę, że moim konkurenci wierzą w to gówno. Prawdziwe gwiazdy są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Są jednak rzadsze niż kiedykolwiek wcześniej. Platformy streamingowe nie tworzą gwiazd filmowych. Tylko globalne hity filmowe je tworzą.

Rothman chwalił się też zróżnicowaną ofertą filmów kinowych Sony, nawet jeśli czasami nie są to wielkie box office'owe hity: My w Sony nie opieprzamy się. Oryginalność zawsze związana jest z ryzykiem, ale dla mnie większym ryzykiem jest zanudzenie widzów na śmierć oferując ciągle to samo. Bez jaj nie ma chwały.

GettyImages-1484999237.jpg Getty Images © Kevin Winter

szef wytwórni Sony Tom Rothman na CinemaConie

Zwiastun ekranizacji Marvela "Kraven the Hunter"Wśród nowości, którymi pochwaliło się Sony na CinemaConie był "Kraven the Hunter". Publiczność miała okazję obejrzeć pełen akcji zwiastun widowiska bazującego na postaciach z komiksów Marvela.

Wideo potwierdziło, że film będzie pierwszym kinowym widowiskiem Marvela, które otrzyma kategorię R. Oprócz Aarona Taylora-Johnsona, który wciela się w tytułowego antybohatera, w teaserze pojawiają się: Russell Crowe jako jego ojciec i Fred Hechinger jako jego brat Chameleon.


Sequel "Ghostbusters: Afterlife", "Gra Turismo" - co jeszcze pokazało SonyPoprzez łącze internetowe o filmie "Ghostbusters Sequel" opowiedział producent Jason Reitman. Potwierdził, że tym razem akcja powróci do Nowego Jorku, czyli miast, w którym rozgrywała się część pierwsza popularnego cyklu.

Denzel Washington zaprezentował publiczności zwiastun filmu "The Equalizer 3". Zwykli śmiertelnicy mogą być spokojni. Do sieci trafi oficjalnie dziś. Washington odebrał również nagrodę za całokształt dorobku artystycznego. Aktor nie krył wzruszenia dziękując za to wyróżnienie.

Widzowie zebrani na CinemaConie zobaczyli również materiał wideo promujący growe widowisko "Gran Turismo". Na scenie pojawiły się jego gwiazdy: David Harbour i Orlando Bloom.


Rothman pochwalił się również pierwszym materiałem wideo z szykowanego przez Sony dla Apple'a widowiska historycznego "Napoleon". Film reżyseruje Ridley Scott. Rothman obiecał, że obraz trafi do kin na Święto Dziękczynienia i będzie miał pełnoprawną dystrybucję kinową z dużą kampanią marketingową. Sam materiał wideo zaprezentował scenę batalistyczną nakręconą w starym stylu.

Fani komiksowych widowisk mogli też obejrzeć aż 14 minut animacji "Spider-Man: Poprzez multiwersum". Zwiastun tego filmu znajdziecie poniżej


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones