Jackie Chan nie oddaje odznaki i broni. Będzie nowa "Policyjna opowieść"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/To+tym+filmom+Jackie+Chan+i+Michelle+Yeoh+zawdzi%C4%99czaj%C4%85+s%C5%82aw%C4%99.+B%C4%99dzie+nowa+%22Policyjna+opowie%C5%9B%C4%87%22-149942
Jackie Chan nie oddaje odznaki i broni. Będzie nowa "Policyjna opowieść"
Jackie Chan wraca na służbę. Niemal dwadzieścia lat po premierze "Nowej policyjnej opowieści" starszy inspektor Chan Kwok Wing pójdzie na wojnę z przestępcami w bezpośrednim sequelu.

"Nowa policyjna opowieść 2" - co wiemy o filmie?Za kamerą filmu stanie Nicholas Tse, aktor, mistrz sztuk walki, piosenkarz i kompozytor. Choć trudno w to uwierzyć, mając na względzie jego dotychczasowy dorobek w świecie popkultury, będzie to jego debiut reżyserski. "Nowa policyjna opowieść" to dla niego ważna produkcja - w 2004 roku, gdy był początkującym aktorem, stała się dla niego trampoliną do kariery. Produkcją, jak w przypadku poprzedniej odsłony, zajmie się studio EMP. 


Chan jest podekscytowany powrotem do roli. "Nowa policyjna opowieść 2", podobnie jak pierwsza część, będzie mieć więcej wspólnego z surowym kinem akcji niż z komediowo-slapstickowym wariantem gatunku, który w pierwszej kolejności zadecydował o sukcesie całego cyklu. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym roku, zaś premierę zaplanowano wstępnie na kolejny, choć nie ma oficjalnej daty. Za produkcję, tradycyjnie, odpowiada studio EMP. 

"Policyjna opowieść" - klasyka kina akcjiKlasyczna "Policyjna opowieść" z 1985 roku opowiada historię młodego oficera policji, który wchodzi na kurs kolizyjny z niebezpiecznymi gangsterami z Hong Kongu oraz ze swoimi skorumpowanymi kolegami z wydziału. Wyprodukowane przez kultowe studio Golden Harvest dwie części filmu są do dziś uznawane za jedne z najlepszych w całej karierze Chana - to jest pełne najbardziej pamiętnych numerów kaskaderskich oraz scen akcji. Ich sukces scementował status aktora jako gwiazdy kina akcji i doprowadził m.in. do realizacji "Supergliny", czyli finału trylogii, w którym z kolei gwiazdą pierwszego formatu stała się nagrodzona właśnie Oscarem Michelle Yeoh

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones