Tom Hardy i Zazie Beetz w szwedzkim "Milczeniu owiec"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Hardy+i+Zazie+Beetz+zagraj%C4%85+w+serialu+%22Lazarus%22.+To+ekranizacja+cyklu+krymina%C5%82%C3%B3w+o+Joonie+Linna-149424
Tom Hardy i Zazie Beetz w szwedzkim "Milczeniu owiec"
źródło: Getty Images
autor: Dave J Hogan
Tom Hardy ("Venom 2: Carnage") i Zazie Beetz ("Atlanta") będą gwiazdami serialu "Lazarus". To ekranizacja kryminału z serii, której bohaterem jest komisarz Joona Linna. Projekt powstaje dla platformy Apple TV+. 

O czym opowie "Lazarus"?GettyImages-1205119616-2.jpg Getty Images © Jeff Kravitz


Autorem serii książek o komisarzu Joonie Linna jest Lars Kepler. Pod tym pseudonimem ukrywa się małżeństwo szwedzkich pisarzy, Alexandra Coelho Ahndoril i Alexander Ahndoril. Cykl został przetłumaczony na czterdzieści języków i stał się międzynarodowym bestsellerem. 
 
Fabuła ma krążyć wokół tajemnicy młodego mężczyzny, którego znaleziono wałęsającego się po torach kolejowych. Dotychczas podejrzewano, że 13 lat temu on i jego siostra padli ofiarą seryjnego mordercy Jurka Waltera (Tom Hardy). Żeby odnaleźć jego siostrę, detektyw Saga Bauer (Zazie Beetz) wkracza incognito do szpitala psychiatrycznego o zaostrzonym rygorze, by zbliżyć się do mordercy.

Relacja między postaciami Hardy'ego i Beetz ma przypominać dynamikę między Hannibalem Lecterem a Clarice Starling w thrillerze "Milczenie owiec".

Scenarzystą, producentem i reżyserem serialu jest Øystein Karlsen.

"Hipnotyzer" - poprzednia ekranizacja cyklu
Pierwsza książka z cyklu o Joonie Lima doczekała się ekranizacji w postaci szwedzkiego filmu "Hipnotyzer" (2012). W roli głównej wystąpił Tobias Zilliacus, a za kamerą stanął Lasse Hallström. Film opowiadał o tym, jak komisarz Joona Linna prowadzi sprawę brutalnego zabójstwa. Z całej rodziny ocalał tylko nastoletni chłopak, który nic nie pamięta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones