Strajk. "Pierścienie Władzy" kręcone bez twórców serialu

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Trwaj%C4%85+zdj%C4%99cia+do+2+sezonu+serialu+Amazonu+%22W%C5%82adca+Pier%C5%9Bcieni.+Pier%C5%9Bcienie+W%C5%82adzy%22.+Strajk+daje+si%C4%99+we+znaki-150626
Strajk. "Pierścienie Władzy" kręcone bez twórców serialu
Mamy dobrą i złą wiadomość dla fanów serialu platformy Prime Amazonu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". Prace nad drugim sezonem nie zostały sparaliżowane przez strajk scenarzystów.

Strajk scenarzystów. Jak wpłynął na "Pierścienie Władzy"?


 
Jest jednak jedno "ale". To prawda, że zdjęcia do serialu są kontynuowane. Na planie nie ma jednak jego twórców i showrunnerów J.D. Payne'a i Patricka McKaya.

GettyImages-1419419173.jpg Getty Images © Jeff Spicer


Jest to związane z przepisami strajkowymi gildii scenarzystów. Zgodnie z nimi członkowie WGA, którzy przy serialach mają też inne funkcje (producentów, showrunnerów) w czasie strajku nie mogą ich pełnić. Jeśli więc w czasie kręcenia zdjęć do drugiego sezonu "Pierścieni Władzy" trzeba będzie podjąć decyzje twórcze dotyczące na przykład fabuły, to Payne i McKay nie będą mogli tego zrobić. Cała odpowiedzialność spada na pozostałych producentów oraz reżyserki poszczególnych odcinków.

Zdjęcia do drugiego sezonu "Pierścieni Władzy" realizowane są w Wielkiej Brytanii. Producenci przygotowali procedury na wypadek spodziewanego strajku.

O serialu "Władca Pierścieni. Pierścienie Władzy"Zaczynając w czasach względnego pokoju, śledzimy losy postaci, którym przyszło zmierzyć się ze złem powracającym do Śródziemia. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy Lindonu i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki mapy - oto opowieść o krainach i bohaterach, których dziedzictwo przetrwa długo po ich odejściu.

Nowy sezon będzie liczył tyle samo odcinków co pierwszy - osiem. Za ich reżyserię odpowiadają Charlotte Brändström, Sanaa Hamri oraz Louise Hooper

Brändström pracowała już przy "Pierścieniach Władzy". Wyreżyserowała dwa odcinki pierwszego sezonu, w tym "Udûn", w którym znalazła się sekwencja wielkiej bitwy oraz erupcja wulkanu Góra Przeznaczenia. W drugiej serii zrealizuje cztery odcinki. Inne znane tytuły w jej portfolio to m.in. "Wiedźmin", "Outlander" oraz "Chirurdzy".

Dla Hamri i Hooper będzie to debiutancka wyprawa do Śródziemia. Pierwsza ma na koncie takie tytuły jak film "Wygrać miłość" oraz seriale "Imperium" i "Shameless - Niepokorni". Druga pracowała m.in. przy "Wiedźminie" i "Sandmanie".  

Serial Killers o serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"
Odcinek możecie też posłuchać w formie podcastu na Spotify.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones