Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Uwaga+fani+bojowych+mech%C3%B3w+Nadchodzi+aktorski+%22Gundam%22-128901

Uwaga fani bojowych mechów! Nadchodzi aktorski "Gundam"!

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Dała nam "Pacific Rim", "Godzillę" i "Wielki Mur". Teraz, we współpracy z japońskim Sunrise Inc. wytwórnia Legendary przygotowuje widowisko kinowe "Gundam". Informacja została ogłoszona z okazji rozpoczynającego się w Los Angeles konwentu Anime Expo.

mobile-suit-gundam-wallpapers-25987-990914.jpg


Szczegóły nowego projektu nie są na razie znane. Wiemy jedynie tyle, że będzie to pierwszy w historii 40-letniej marki kinowy film aktorski. Z projekt odpowiadać będzie producent Cale Boyter ("Dune").

Początkiem marki był serial animowany "Kidō Senshi Gundam". Jego akcja rozgrywa się w roku 0079 Wieku Kosmicznego. Kilkadziesiąt lat wcześniej mieszkańcy Ziemi zbudowali w kosmosie kolonie. W koloniach powstały ruchy separatystyczne, głównie za sprawą polityka Zeona Zum Deikuna, który twierdził że Ziemia jest święta i ludzie powinni przenieść się do kosmosu. Po jego tajemniczej śmierci do władzy w koloniach dochodzi Degwin Zabi, który przekształca kolonie w Księstwo Zeonu i dąży do niepodległości od Ziemi. Na skutek tego w 0079UC wybucha wojna pomiędzy Federacją Ziemską a Zeonem, w której bierze udział połowa ludzkości. Głównym orężem mniej zaludnionego Zeonu są roboty bojowe zwane mobilami. Federacja również tworzy mobile i stosuje je do obrony. Wojna trwa około roku. [źródło: Wikipedia]

Po sukcesie tego serialu Sunrise Inc. stworzyło całą masę seriali, komiksów i gier. Ich fabuły często były ze sobą bardzo luźno powiązane.

3 21

zobacz też: