Wes Anderson ujawnia szczegóły swojej filmowej antologii. W jej skład wejdą cztery historie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wes+Anderson+ujawnia+szczeg%C3%B3%C5%82y+swojej+filmowej+antologii.+W+jej+sk%C5%82ad+wejd%C4%85+cztery+historie-151940
Wes Anderson ujawnia szczegóły swojej filmowej antologii. W jej skład wejdą cztery historie
źródło: Getty Images
autor: Kate Green
Na tegorocznym festiwalu w Wenecji Wes Anderson pokazał 37-minutową adaptację opowiadania "Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara" pióra Roalda Dahla. W trakcie konferencji prasowej po seansie reżyser potwierdził, że ma w zanadrzu więcej krótkometrażowych filmów opartych na twórczości giganta literatury.

Wes Anderson nakręcił więcej adaptacji opowiadań Roalda DahlaW zbiorze opowiadań "Henry Sugar" jest jeszcze historia zatytułowana "Łabędź". Ją także przenieśliśmy na ekran. Występuje w niej Rupert Friend - powiedział Anderson - Zekranizowaliśmy także stare opowiadanie "Trucizna", które zawsze bardzo lubiłem. A potem wzięliśmy się za bardzo, bardzo dziwną historię pt. "Szczurołap", która pochodzi z "Claud’s Dog" - dość nieznanej książki Dahla, osadzonej we wschodniej Anglii. To osobliwa, przesycona wiejskim klimatem opowieść. Wszystkie te historie są dziwaczne.


W maju tego roku dziennik "Variety" miał okazję porozmawiać ze wspomnianym przez Andersona aktorem Rupertem Friendem ("Asteroid City", "Obi-Wan Kenobi"). Opisał on pracę nad adaptacjami opowiadań Dahla w następujący sposób: Wes wybrał wybrał cztery historie i uformował mały aktorski zespół. W jego skład wszedłem ja, Ralph Fiennes, Ben Kingsley, Benedict Cumberbatch, Dev Patel i Richard Ayoade. Każdy z nas wystąpił w dwóch historiach. Wyjątkiem był Ralph, który - jak sądzę - pojawia się wszystkich.

Antologia "Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara" zadebiutuje na Netfliksie 27 września. Anderson, który przed laty zekranizował inne dzieło Dahla, "Fantastycznego Pana Lisa", zapowiada, że na razie robi sobie przerwę od twórczości brytyjskiego pisarza.


Wes Anderson komentuje cenzurę książek Roalda DahlaPodczas spotkania z dziennikarzami reżyser skomentował również kontrowersje wokół nowych wydań książek Roalda Dahla. Przypomnijmy: wydawca zdecydował się ocenzurować twórczość Brytyjczyka z powodu zawartych w niej określeń bądź zwrotów, które mogą wydawać się nieodpowiednie dla współczesnego czytelnika. Rozumiem motywację. Jestem jednak  zwolennikiem szkoły, w której, gdy praca zostaje skończona i trafia w ręce odbiorców, jest po wszystkim. I z pewnością nikt poza autorem nie powinien modyfikować dzieła. Ten zaś jest martwy - argumentuje filmowiec.

"Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara" to już drugi w tym roku film Wesa Andersona. Kilka miesięcy temu premierę miało "Asteroid City", którego zwiastun możecie obejrzeć poniżej.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones